Wendy Rowe: co i jak jeść, by mieć piękną skórę? - KUKBUK

Wendy Rowe: co i jak jeść, by mieć piękną skórę?

Wendy Rowe, znana makijażystka gwiazd, wydała książkę „Jedz i bądź piękna”. Promują ją Anja Rubik i Victoria Beckham.

Rozmawiała: Ula Czumaj
Zdjęcia: materiały prasowe

kukbuk wendy rowe

Wendy Rowe od lat pracuje jako makijażystka przy pokazach mody w Paryżu, Mediolanie i Londynie. W swojej blisko 20-letniej karierze współpracowała z prestiżowymi domami mody, takimi jak Burberry, Chanel czy Prada. 15 marca ukaże się w Polsce jej książka „Jedz i bądź piękna”. Specjalnie dla KUKBUK-a Wendy opowiada o tym, że pielęgnacja skóry zaczyna się na talerzu.

Jesteś makijażystką i specjalistką od urody, a napisałaś książkę o odżywianiu. Jak do tego doszło?
„Jedz i bądź piękna” to książka w całości poświęcona sposobom na wspaniałą cerę. Ludzie wiedzą, że znam się na pielęgnacji skóry i nie zawsze używam do tego mnóstwa kosmetyków. W branży mam nawet przydomek: The Master of Nudes (Mistrzyni Nagości). Przez lata ludzie mnie pytali, jak sprawić, by mieć nieskazitelną skórę – wreszcie zapragnęłam spisać te wskazówki i podzielić się ze światem moimi sekretami. Dla mnie też ma to wymiar praktyczny – w końcu mam wszystkie moje przepisy i porady w jednym miejscu. W domu cały czas korzystam z tej książki, to jest taka moja biblia urody.

Jak ważne dla urody jest to, co znajduje się na talerzu?
Nie będziemy mieć pięknej cery, jeśli nie odżywiamy się prawidłowo i nie poświęcamy czasu na wysiłek fizyczny. To zawsze była moja filozofia życiowa. Makijaż nigdy nie będzie wyglądał dobrze, jeśli skóra pod nim jest w złym stanie. Nauczyłam się tego, gdy jako 20-latka zamieszkałam w Paryżu. Zdałam sobie wtedy sprawę, jak wielkie znaczenie ma to, co jemy, bo skóra to odzwierciedla.

W jaki sposób?
Są pewne składniki, które możemy uwzględnić w diecie, a które mogą nas wspomóc w problemach z cerą. Na końcu książki zawarłam specjalną apteczkę ziołową – wskazuję tam produkty, które pomagają w przypadku konkretnych kłopotów skórnych. Nie ma jednego magicznego przepisu, który zagwarantuje wszystkim cudowną cerę. To wymaga poświęcenia i jedzenia świeżych, sezonowych i organicznych produktów przez cały rok. Kluczem do promiennej skóry jest jedzenie warzyw, picie mnóstwa wody. Unikanie przetworzonej żywności też odgrywa tu niemałą rolę.

kukbuk wendy rowe
kukbuk wendy rowe

Wspomniałaś, że równie ważny jest ruch.
Wysiłek fizyczny jest bardzo ważny, bo pobudza cyrkulację krwi w organizmie, co ma wielki wpływ na cerę. W zasadzie może to być cokolwiek: spacer w szybkim tempie, taniec, joga, tenis – to, co sprawia nam przyjemność.

Czy pozwalasz sobie czasem na odstępstwa od diety warzywnej i zjadasz coś słodkiego?
Oczywiście! Praca na planie zdjęciowym czasem zmusza mnie do jedzenia tego, co jest dostępne. Zdarza mi się też zjeść coś tylko dla przyjemności, żeby dodać sobie energii. Moim największym kulinarnym grzeszkiem jest dobra pizza. To bardzo ważne, by od czasu do czasu pozwalać sobie na takie przyjemności, bo życie jest po to, żeby się nim cieszyć! Musi to jednak być coś naprawdę pysznego, żeby było warto! Oprócz pizzy uwielbiam makaron z serem (mac and cheese) i ciasto biszkoptowe.

A jaka była ostatnia rzecz, którą dziś zjadłaś?
Kanapka z awokado na chlebie gryczanym.

Na co dzień współpracujesz z wielkimi gwiazdami: Victorią Beckham, Sienną Miller, a także polską supermodelką Anją Rubik.
Moimi stałymi klientami są ludzie, którzy mają podobne poczucie estetyki jak ja. Dążymy do tych samych efektów i dobrze się bawimy przy pracy. Uwielbiam Anję! Przyjaźnimy się i często pracujemy razem. Poznałyśmy się na Tahiti podczas sesji zdjęciowej. Anja miała wtedy jakieś 20 lat. Od tamtego czasu nieraz pracowałyśmy ze sobą podczas wyjazdów, w końcu przerodziło się to w przyjaźń.

kukbuk wendy rowe

Czy jest coś, czego większość z nas nie wie, jeśli chodzi o pielęgnację skóry?
Sposoby pielęgnacji skóry muszą się zmieniać zgodnie z porami roku –tak jak zmienia się nasza dieta – tymczasem wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Zawsze mówię, że powinniśmy zmieniać krem nawilżający, tak jak zmieniamy płaszcz – zimą wybierzmy coś cięższego i bardziej odżywczego, latem sięgnijmy po lekki krem.

Wyobraź sobie, że możesz dać ludziom tylko jedną radę. Jak by brzmiała?
Zawsze zmywaj makijaż przed snem.

 

Nabraliście apetytu na książkę Wendy? Możecie ją wygrać w naszym konkursie <<klik>>


© KUKBUK 2018