Kulinarne grzeszki - KUKBUK

Kulinarne grzeszki

Jak przystało na redakcję magazynu kulinarnego, dbamy o jakość naszych posiłków. Na co dzień jemy sezonowe warzywa i owoce, kasze polewamy olejem lnianym, a w chwilach skupienia chrupiemy orzechy i pestki. Jednak czasami zdarza się moment słabości i wówczas bezwstydnie popełniamy kulinarne grzeszki.
prazynki kukbuk

Ignorujemy wtedy kalorie, niepokojące składniki i sposób produkcji. Oblizujemy paluszki, wciągamy ostatnie okruszki czy krople sosu. Pora przyznać się do winy! Od dziś codziennie będziemy spowiadać się wam z naszych ulubionych grzesznych przekąsek i mocno uderzać się w pierś z obietnicą poprawy. Na pierwszy ogień odważyła się pójść redaktorka naczelna magazynu KUKBUK, Agata Michalak.

 

1. Co jest Twoim grzeszkiem kulinarnym?

Chipsy – im gorsze, tym lepsze.

 

2. Kiedy zaczęłaś grzeszyć?

Miłość do „prażynek” typu Tip Topy zaczęła się jeszcze w latach 80., kiedy nie było innych chipsów, tylko tego rodzaju chałupnicza produkcja około ziemniaczana. Potem rozwinęła się w słabość do klasycznych solonych chipsów wielkich koncernów, które w latach 90. zawojowały Polskę. Wraz ze wzrostem mojej świadomości i zasobności portfela to uczucie wyewoluowało w końcu w zamiłowanie do różnych pieczonych i wykwintnie doprawionych (np. octem, świeżym czarnym pieprzem czy koszerną solą!) chipsów ziemniaczanych z brytyjskich sieci spożywczych. Ale stara miłość nie rdzewieje!

 

3. Jak często grzeszysz?

Rzadko – raz na trzy miesiące albo rzadziej, bo mam świadomość, jak potworne rzeczy chipsy zawierają. Na szczęście na potrzeby tego testu mogłam zjeść aż dwie paczki (jedna nie doczekała zdjęć, myślałam, że już się nie odbędą) bez wyrzutów sumienia, bo to przecież dla dobra sprawy.

 

Zapraszamy was do przyłączenia się do akcji „Kulinarne grzeszki“. Zróbcie sobie zdjęcie z ulubionym wstydliwym przysmakiem, oznaczcie hasztagiem #kulinarnegrzeszki i opowiedzcie w kilku słowach historię swej zgubnej namiętności. Na adres konkurs@kukbuk.com.pl przyślijcie swój nick z Instagrama i dane. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone zestawami KUKBUK-owych niespodzianek. Macie czas do 1 października. Wspólnie walczmy z gastronałogami!

 

REGULAMIN


© KUKBUK 2018