Wygraj udział w dniach Australii - KUKBUK

Wygraj udział w dniach Australii

Co zrobić, żeby w środku zimy poczuć gorący australijski klimat? Wziąć udział w Dniach Australii 22-24 stycznia we Wrocławiu.
dni australii kukbuk

Wydarzenie – organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, któremu patronuje dystrybutor australijskich win Jacob’s Creek – poświęcone jest kulturze, sztuce i kulinariom malowniczej krainy kangurów.

 

Gościem festiwalu będzie powszechnie lubiany prezenter radiowej Trójki i wielki miłośnik Australii – Marek Niedźwiecki. Opowie o wspomnieniach ze swoich licznych podróży, które zawarł w wydanej niedawno książce, „Australijczyk”. Dodatkowo w Kinie Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć wystawę fotografii, które powstały podczas wypraw dziennikarza na antypody.

 

A skoro już przy kinie jesteśmy, to podczas Dni Australii będzie można bliższej poznać tamtejszą kinematografię. Uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć między innymi horror „Babadook”, wyróżniony nominacjami do tegorocznych Oscarów film „Mad Max. Na drodze gniewu” czy komedię „Mały Einstein” (z roku 1988).

 

Podczas dni Australii nie zabraknie wreszcie tego, co czytelnikom KUKBUK-a najbliższe. Będzie można posmakować kuchni i win australijskich, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i sommelierskich.

 

Karol Okrasa zabierze uczestników spotkania w kulinarną podróż, w trakcie której zdradzi sekrety najbardziej typowych australijskich potraw, będących połączeniem europejskiej tradycji i australijskich składników. Natomiast podczas warsztatów sommelierskich Wojciech Cyran, ambasador marki Jacob’s Creek, opowie, co kryje się za wyjątkowym smakiem win z Australii oraz udzieli wskazówek, jak dobierać wina do potraw.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie – do wygrania dwa podwójne zaproszenia na sobotnie warsztaty sommelierskie Jacob’s Creek (23.01.2016, godz. 15:00) oraz jedno podwójne zaproszenie na warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą połączone z warsztatami sommelierskimi w niedzielę (24.01.2016 godz. 18:00).

 

Nagrody dostaną trzy pierwsze osoby, które w komentarzu pod artykułem poprawnie odpowiedzą na pytanie: W jakim mieście urodził się twórca marki Jacob’s Creek?

 

Zapraszamy!

 

PROGRAM DNI AUSTRALII 2016


© KUKBUK 2018