Ile zmysłów mają dzieci? - KUKBUK

Ile zmysłów mają dzieci?

Dzieci lubią design, design lubi dzieci.

Zdjęcia: materiały promocyjne organizatora

kids love design kukbuk

Piąta edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN rozpocznie się w Szczecinie 6 maja. Gdy startował, był pierwszą imprezą tego rodzaju w Polsce! Teraz organizator, fundacja ARTmosphere, zaprasza młodszych i starszych do refleksji nad rolą i miejscem zmysłów w naszym życiu, sztuce i projektowaniu. Współczesna kultura uprzywilejowała społecznie wzrok i słuch. Dotyk, smak i zapach zepchnęła w przestrzeń prywatną codziennego doświadczania. Zmysły zostały od siebie oddzielone, a tym samym możliwe doświadczanie świata nieco spłaszczone.  Tegoroczna edycja KIDS LOVE DESIGN inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania pięciu zmysłów człowieka. Przesłanie to dotyczy zarówno artystów, projektantów, odbiorców sztuki, jak i każdej osoby świadomie poruszającej się po meandrach współczesnego świata, a więc także najmłodszych.

 

Najważniejszym punktem programu tej edycji festiwalu będzie wystawa „PROJEKT CZŁOWIEK_DIZAJN MA SENS (5S)” (ang. senses – zmysły). Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłów człowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy – wytwarzany tradycyjnie, manufakturowo bądź powstały przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologii – wprowadza w fascynujący świat doznań. Wystawa, dzięki wykorzystaniu takich technologii jak rozszerzona rzeczywistość (AR) ma charakter ściśle interaktywny i skupia się na doświadczaniu przez zabawę, a przez to angażuje wszystkie zmysły.

kids love design kukbuk

Festiwal zostanie otwarty 6 maja w szczecińskiej Trafostacji. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj.


© KUKBUK 2018