Winny szlak dla smakoszy - KUKBUK

Winny szlak dla smakoszy

Spacer wśród winnic, tradycyjne przekąski i dobre towarzystwo - zapraszamy na Genussmeile, austriackie święto wina i jedzenia.

Zdjęcia: Rafał Meszka

winny_szlak kukbuk

Genussmeile, czyli Mila Smaku, to austriackie święto wina. Na południowy zachód od Wiednia, na zboczach wzgórz, wytyczony jest szlak. Uczestnicy święta maszerują od winnicy do winnicy, próbując tego, co udało się wyprodukować lokalnym producentom. Są też przekąski, dzięki którym można poznać lokalną kuchnię i zagryźć winne wrażenia. Na szlaku leży aż 80 winnic, a widoki zapierają dech w piersiach, podobnie jak wina. Pierwsza wycieczka już w najbliższy weekend, 3-4 września, a kolejna 10-11 września. Bilety możecie kupić tutaj.

winny_szlak kukbuk
winny_szlak kukbuk

W nowym numerze KUKBUK-a, który do sklepów trafi już 2 września, znajdziecie materiał z naszej wycieczki na austriackie stoki. Sprawdziliśmy, co można zjeść, wypić i zobaczyć podczas Genussmeile. Oprócz pięknych zdjęć, serwujemy wam m.in. zupę piwną, sznycel Radetzkiego czy kaiserschmarrn. Na szczęście nie trzeba jechać aż do Austrii, żeby ich spróbować.

 

Zdjęcia: Rafał Meszka


© KUKBUK 2018