Wielkie Żarcie - zapraszamy na niezwykłą kolację - KUKBUK

Wielkie Żarcie – zapraszamy na niezwykłą kolację

Czy przy stole z powyłamywanymi nogami da się zjeść posiłek?
wielkie zarcie kukbuk

Kieliszek wina do zawieszenia na szyi, ucho od szklanki wbite w soczysty miąższ jabłka, kępki włosów wystające z talerza spod gęstego sosu. Jak zareagowalibyście na tak podane jedzenie? Wielkie żarcie to próba konfrontacji sztuki użytkowej z jej nieodłączną cechą – funkcjonalnością. To także gra z widzem, zaproszenie do faktycznego wejścia w świat sztuki użytkowej i czynnego z nią dialogu. Bardzo ważnym aspektem tego doświadczenia jest forma wystawiennicza, w ramach której znajdzie się miejsce dla wiszących ogrodów sałat czy szklanego wiadra z winem. Kuratorzy chcieliby symbolicznie zaprosić widzów na ucztę, której scenografią będą prezentowane przedmioty sztuki użytkowej: eklektyczne, wielowątkowe, niejednorodne, reprezentujące to, jak artyści dzisiaj pojmują dizajn. Tym sposobem pragną dać impuls do uczestnictwa, a poprzez to także i zrozumienia (również krytycznego) trendów w projektowaniu.

wielkie zarcie kukbuk
wielkie zarcie kukbuk

Kolacja otwierająca wystawę będzie próbą sprowokowania refleksji w kontekście prezentowanych przedmiotów, będzie również testem na nawyki percepcyjne w sztuce. Na ile nasz odbiór definiuje ekspozycyjna gablota? Czy obiekt umieszczony w szerszym, intensywnym kontekście konkretnej sytuacji nadal ma siłę oddziaływania? Czy potrafi się obronić wśród innych przedmiotów? Czy pozbawiony wykreowanej aury działa sztuki, a osadzony w realnym zdarzeniu, które nie faworyzuje żadnego z obiektów, nadal nim pozostanie?

Na Wielkie Żarcie – wystawę, happening i eksperyment w jednym – zapraszają Sztuki Wizualne Europejskiej Stolicy Kultury od 16 do 22 czerwca do wrocławskiej BarBary. Kolacja otwierająca wydarzenie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 19. Mamy dla was pojedyncze zaproszenie na ten happening. Wystarczy do 13 czerwca do godziny 12 przesłać na adres konkurs@kukbuk.com.pl odpowiedź na pytanie: jakie było najdziwniejsze naczynie, z jakim zetknęliście się w kuchni? Autora najciekawszej odpowiedzi wyłonimy tego samego dnia o godzinie 16. Powodzenia!

REGULAMIN


© KUKBUK 2018