Wielki sukces KUKBUK-a w prestiżowym konkursie Grandfront! - KUKBUK

Wielki sukces KUKBUK-a w prestiżowym konkursie Grandfront!

Nagrody za najlepsze okładki prasowe wręczone – aż trzy trafiły do nas!
kukbuk grandfront

18 maja podczas gali w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie po raz trzynasty rozdano nagrody w konkursie GrandFront, wyznaczającym jakość i trendy na polskim rynku wydawniczym.                                                                                                                      

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 374 projekty okładek czasopism w ośmiu kategoriach dla prasy drukowanej. Oceniało je jury złożone z ekspertów w dziedzinie grafiki prasowej. Tak jak w poprzednich edycjach, najwięcej projektów, aż 110, zgłoszono w kategorii czasopism hobbystycznych.

 

Wśród tak silnej konkurencji magazyn KUKBUK zdobył dwie nagrody: drugie miejsce za okładkę dziesiątego numeru magazynu oraz wyróżnienie za okładkę numeru dwunastego.

 

kukbuk grandfront
kukbuk grandfront

 

W tym roku po raz trzeci Izba Wydawców Prasy, przyznająca nagrodę TouchFront, doceniła najlepsze wydania elektroniczne. Wśród laureatów jest KUKBUK – magazyn otrzymał główne wyróżnienie za aplikację KUKBUK numer 11 dla urządzeń mobilnych autorstwa Emilii Nyki. Nic dziwnego, sprawdźcie sami próbkę naszych tabletowych możliwości tutaj.

 

 

Zdaniem Krzysztofa Urbanowicza, członka jury: „Jest to publikacja, która znakomicie wykorzystuje możliwości interakcji z czytelnikiem, łącząc prosty, ale atrakcyjny design i typografię z pięknymi animacjami, zdjęciami i ilustracjami. KUKBUK to wspaniała podróż kulinarna, pełna wrażeń estetycznych, w której tak naprawdę brakuje już tylko zapachów”.

 

Najlepsze okładki wyłonione w poszczególnych kategoriach będzie można oglądać od 19 maja, przez miesiąc, na wystawie przy ulicy Foksal 3/5. Ponadto zwycięskie prace będą prezentowane multimedialnie w salonach Empik. Wszystkie projekty zgłoszone do konkursu są publikowane na stronie internetowej konkursu.

 

 

Nad wyróżnionymi okładkami pracował zespół w składzie:

Dyrektor artystyczna: Oliwia Gede-Niewiadomska

Zdjęcia: Dinnershow Studio

Stylizacja: Małgorzata Białobrzycka

Produkcja: Monika Błęcka

Postprodukcja: Diana Kosiorek

 

Nad wersją tabletową – jej twórczyni Emilia Nyka

 


© KUKBUK 2018