Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pomagamy ze smakiem! - KUKBUK

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pomagamy ze smakiem!

Sprawdźcie najsmaczniejsze aukcje internetowe, które zbierają pieniądze na leczenie maluchów!

Tekst: Małgosia Minta

W ten weekend, już po raz dwudziesty szósty, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem celem akcji jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. 14 stycznia na ulicach polskich – i nie tylko – miast pojawią się tysiące wolontariuszy wyposażonych w puszki oraz legendarne czerwone serduszka. Prócz wrzucenia kilku monet (a lepiej – banknotów!) do puszek wolontariuszy finał WOŚP można wesprzeć, biorąc udział w specjalnych aukcjach. Wybraliśmy dla was pięć najsmaczniejszych aukcji Allegro dla WOŚP, w których warto wziąć udział. Bo warto zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – tym razem i o jeden dzień dłużej.

 

Kolacja ugotowana przez Magdę Gessler i Roberta Biedronia

Prawdziwy hit oraz – jak wierzymy – aukcja, która może osiągnąć rekordowy wynik. Jej przedmiotem jest kolacja, którą ugotują dla zwycięzcy licytacji Magda Gessler i Robert Biedroń!

Duet już dwukrotnie potwierdził, że potrafi się porozumieć, także w kuchni. W minionego sylwestra gastronomiczna rewolucjonistka i prezydent Słupska ugotowali wegański (!) bigos dla kilku tysięcy słupszczan i słupszczanek. Spotkali się także w „Dzień dobry TVN”, gdzie przyrządzili wegańskie potrawy, które wywarły nie lada wrażenie na prowadzących! Jeśli macie ochotę na taką ucztę, licytujcie. Besos!

Link do aukcji znajdziecie tutaj.

 

Portugalska przygoda z winem i jedzeniem w tle

Jak się bawić, to na całego! Zamiast po prostu zaprosić na posiłek, właściciele wrocławskiej restauracji Taszka postanowili przekazać na aukcję… wyprawę do Portugalii i weekend w portugalskiej winnicy Quinta de Lemos, znajdującej się w rejonie Dão. Kalina i Pierre, właściciele lokalu, oprowadzą zwycięzcę po winnicy, zaprezentują wina w prywatnych piwnicach rodziny Lemos, a wieczorem – zaproszą na kolację degustacyjną w restauracji Mesa de Lemos w samym sercu farmy.

Link do aukcji znajdziecie tutaj.

 

Kolacja degustacyjna w Ed Red

Adama Chrząstowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Podobnie jak jego restauracji Ed Red, słynących z wybornych steków oraz takiej selekcji win. Na aukcji charytatywnej do zdobycia jest czterodaniowa kolacja degustacyjna dla dwóch osób, przygotowana osobiście przez Adama Chrząstowskiego przy wsparciu master sommeliera Adama Pawłowskiego. W menu pojawią się między innymi krem z raków z kiełbaską cielęco-rakową i kawiorem z pstrąga, polędwica wołowa z foie gras, ze smardzami i z sosem z whisky oraz sorbet z rokitnika. Brzmi pysznie!

Link do aukcji znajdziecie tutaj.

 

Autorski smak lodów od Kransolóda

Gratka dla najgorliwszych lodożerców. Wrocławska lodziarnia rzemieślnicza Kransolód przekazała na aukcję… nowy smak lodów. Zwycięzca będzie miał mógł wymyślić nowy kransolodowy produkt oraz nadać mu nazwę. Mniam!

Link do aukcji znajdziecie tutaj.

 

Prototypowy sernik i książka, której nie ma

Czy są na sali fani sernika? Jeśli tak, może zainteresuje was aukcja poznańskiej Cafe La Ruina, której założyciele aktualnie przemierzają południowoamerykańskie rubieże (temu wyczynowi patronuje i kibicuje KUKBUK!). W ubiegłym roku Jan i Monika Pawlakowie wymyślili, że na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy upieką najdroższy sernik świata. I z pomocą licytujących udało się – ciasto poszło za 2075 złotych!

Tym razem stawka jest wyższa, choć… dość zaskakująca, bo licytujący zawalczą nie o jednego, a o dwa koty w worku. Do puli trafił zupełnie nowy, jeszcze nieprezentowany sernik inspirowany podróżą po Ameryce Południowej oraz dwie książki: jedna z przepisami, zatytułowana ”Lubię”, i druga… która jeszcze nie powstała – będzie to zbiór przepisów zgromadzonych podczas amerykańskiej wyprawy pod jednoznacznym tytułem „¡Ameryka!”.

Link do aukcji znajdziecie tutaj. 

 

Creme de la creme: grafiki artystów rysujących dla KUKBUK-a

Niezwykłe ilustracje autorstwa Joanny Concejo, Jakuba Woynarowskiego i Emilii Dziubak zdobią poszczególne rozdziały KUKBUK-a, ale mogą też zawisnąć na waszych ścianach. Są oryginalne, pięknie oprawione i wydrukowane na najwyższej jakości papierze.

Więcej informacji o artystach i ich pracach, a także linki do aukcji znajdziecie tutaj.

 

joanna concejo kukbuk
jakub woynarowski kukbuk

© KUKBUK 2018