Walentynkowa edycja festiwalu Najedzeni Fest! - KUKBUK

Walentynkowa edycja festiwalu Najedzeni Fest!

Odkryjemy kulinarne wcielenie miłości i poznamy moc afrodyzjaków z całego świata.
najedzeni fest kukbuk

Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na walentynkową randkę, mamy propozycję – spędzenia weekendu ze smakiem. W krakowskim hotelu Forum po raz kolejny zagości ponad 70 wystawców, zarówno tych dobrze już znanych festiwalowym bywalcom, jak i debiutantów, którzy zabiorą nas w kulinarną podróż do odległego Meksyku, nad Morze Kaspijskie, ale też na nasze polskie łąki.

Co pobudzi zmysły uczestników festiwalu? Ostre curry, aromatyczne trufle, najlepsze czekolady, pikantne chili oraz delikatne ciasta. Propozycją dla osób żądnych nowych wrażeń smakowych i ciekawych, co w trawie piszczy, są warsztaty pod nazwą „Chwastne serce”, które rozpoczną się o godzinie 14 na festiwalowej scenie. Poprowadzi je Anna Rumińska, propagatorka chwastów jadalnych, zaangażowana w lobby na rzecz rozwoju ruchu pieszego i ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych i rolniczych oraz liderka Slow Food Dolny Śląsk.

Tradycyjnie festiwal zostanie poprzedzony sobotnim seansem filmowym w Kinie pod Baranami. W ramach Najedzeni Fest! Movie przy Jedzeniu odbędzie się tam pokaz filmu „Smak curry” w reżyserii Ritesha Batry, opowieści o miłości i jej szczególnym posłańcu: menażkach z aromatycznym curry. Po seansie przy szklance znakomitego polskiego cydru od Slow Flow Group i aromatycznym zielonym curry przygotowanym przez Agnieszkę Bielawską z Green Win Vege Food porozmawiamy o tym, jak trafić przez żołądek do serca.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie najedzenifest.pl.

najedzeni fest kukbuk

Najedzeni Fest!

14 lutego, w godzinach 11-18

Forum Przestrzenie

ul. Konopnickiej 28

Kraków

Wstęp wolny!

Pokaz filmu „Smak curry”

13 lutego, godzina 13

Kino pod Baranami

Bilety w cenie 25 zł są dostępne w kasie Kina pod Baranami lub online.


© KUKBUK 2018