Tysiące złotych od Świętego Mikołaja. Za nami szósta Magiczna Gwiazdka - KUKBUK

Tysiące złotych od Świętego Mikołaja. Za nami szósta Magiczna Gwiazdka

Tysiące złotych udało się zebrać podczas szóstej edycji charytatywnej Magicznej Gwiazdki. Impreza odbyła się w minioną sobotę, a zorganizowała ją – tradycyjnie – Karolina Ferenstein-Kraśko.

Zdjęcia: materiały prasowe

„Czy jest piękniejszy czas niż zimowe święta? Białe Boże Narodzenie, całe w śniegu, spadających gwiazdach, oszronionych choinkach, bałwanach lepionych przez śmiejące się dzieci na ulicach małych i wielkich miast? Właśnie… Śmiejące się dzieci”, piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy Magicznej Gwiazdki. A my potwierdzamy – śmiech dzieci to coś, bez czego święta się nie liczą! Magiczna Gwiazdka sprawiła, że w minioną sobotę rozbrzmiewał wyjątkowo głośno i radośnie.

Tu nie można było się nudzić! W namiocie rozstawionym przed restauracją Flaming & Co najmłodsi wzięli udział w warsztatach aktorstwa, dekorowania pierniczków i szycia ubranek dla misiów. Pomiędzy gośćmi krążyły śnieżynki wręczające dzieciom podarunki, jednak największą atrakcją był Święty Mikołaj. Znalazł czas, by porozmawiać z każdym dzieckiem, ale też poprowadzić konkursy i zabawy. Dzielnie pomagała mu w tym aktorka Edyta Herbuś. Nie zabrakło innych znanych i lubianych – najmłodsi mieli okazję pobawić się i pożartować między innymi z Małgorzatą Sochą, Borysem Szycem, Anią Czartoryską i Iloną Ostrowską. W ramach warsztatów dziennikarskich dzieci – z niewielką pomocą Piotra Kraśki i Karoliny Szostak – przeprowadzały wywiady z gośćmi imprezy.

A to nie koniec atrakcji! Na zewnątrz czekały renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja. Po wygłaskaniu przyjaznych zwierzaków dzieci mogły rozgrzać się gorącą czekoladą serwowaną przy stoisku KUKBUK-a i odpocząć na seansach bajek w strefie LG. Na koniec duzi i mali pozowali do wspólnego zdjęcia z Mikołajem.

Impreza została zorganizowana przez Karolinę Ferenstein-Kraśko i KF Group. Miała charakter charytatywny. Biletem wstępu były cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem-Nidzie. Za darmo natomiast mogli wejść najmłodsi podopieczni warszawskich domów dziecka.

Impreza odbyła się pod patronatem KUKBUK-a.


© KUKBUK 2018