Opowiedziane smakiem - KUKBUK

Opowiedziane smakiem

Tasty Stories to projekt kulinarny zainicjowany przez hotele SPA Dr Irena Eris. Zainspirowany został ludźmi i ich historiami, bo to dzięki nim smak budzi w nas emocje.
irena eris tasty stories

Koncepcja Tasty Stories zakłada przekazanie historii producentów i produktów za pomocą środków audiowizualnych – już teraz można je zobaczyć na stronie DrIrenaErisTastyStories.com. Źródłem najlepszego smaku są ludzie, to oni hodują, uprawiają, produkują i wreszcie – przygotowują najlepsze lokalne przysmaki. Projekt to swoista wyprawa do źródeł, by poznać pracę tych ludzi poprzez opowieści, których puentą będą kompozycje dań przygotowane przez uznanych szefów kuchni w niecodziennych warunkach.

Pierwsza kolacja odbędzie się 16 września w Beskidzie Sądeckim, a jej przewodnikiem będzie Janusz Myjak, szef kuchni restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój, który otworzy przed wami świat winnic, sadów, potoków i pasiek. Zwieńczeniem górskich wędrówek będzie „Śniadanie na trawie” z lokalnymi producentami dla wszystkich gości hotelowych oraz plenerowa kolacja „Flora i fauna”, przygotowana przy użyciu różnorodnych technik kulinarnych związanych z siłami natury: ogniem, wodą, ziemią, wiatrem. Menu stworzą najlepsi szefowie kuchni zaproszeni przez Janusza Myjaka – Marcin Filipkiewicz z Restauracji Copernicus w Krakowie i Jacek Grochowina z warszawskiej Nolity. To będzie feeria smaków, na stole pojawią się między innymi wędzone pstrągi, pieczona jagnięcina, suszone śliwki i fermentowane warzywa. Dania będą się opierać na najlepszych gatunkowo produktach z okolicznych gospodarstw, pól i lasów, a uczcie towarzyszyć będą wina idealnie dobrane przez sommeliera z Wineonline.pl.

Brzmi smacznie? Wspaniała atmosfera gwarantowana, również dzięki miejscu, w którym spotkają się goście. Zasiądą oni przy stole z widokiem na góry, na zielony szczyt Jaworzyny, wśród pachnących drzew: jaworów, buków, sosen i modrzewi. Za aranżację stołu będą odpowiadać stylistki magazynu „Weranda” – z pewnością będzie romantycznie i pięknie.

Jeśli chcecie wziąć udział w tym magicznym projekcie – spieszcie się, bo biletów ubywa z każdą chwilą!

irena eris
tasty-stories-reklama_kwadrat

© KUKBUK 2018