Taras KUKBUK-a rozkwita! - KUKBUK

Taras KUKBUK-a rozkwita!

Konkurs na projekt redakcyjnego tarasu rozstrzygnięty. Ogrodniczki, studentki wydziału Architektury Krajobrazu SGGW, rozpoczęły prace za naszym kukbukowym oknem.
Taras KUKBUK

Jury złożone z Darii Pawlewskiej (wydawczyni KUKBUK-a), Agaty Michalak (naczelnej), Basi Stareckiej (wicenaczelnej) oraz dr inż. Krzysztofa Hermana (prowadzącego przedmiot Pracownia Sztuki Ogrodu i Krajobrazu) spotkało się w murach szacownej uczelni, by wyłonić zwycięski projekt tarasu. Po analizie wizualizacji oraz przejrzeniu opracowań, nasz wybór padł na pracę Patrycji Dudek i Aleksandry Polakowskiej.

Taras KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Taras KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W pracy studentek pojawił się przykład upcyclingu, powtórnego wykorzystania przedmiotu, w formie worków po kawie i koszy sklepowych mających posłużyć za pojemniki na rośliny. Nie zabrakło też wątku kulinarnego, dużego kuchennego kredensu z szufladami pełnymi grządek świeżych ziół. Do realizacji kukbukowego ogrodu zaprosiliśmy Baziółkę, producenta świeżych ziół w doniczkach, szkółkę Kurowskich, producenta drzew i krzewów ozdobnych, oraz Fiskars, producenta nowoczesnych narzędzi domowych i ogrodniczych. Nasi partnerzy zareagowali błyskawicznie i z entuzjazmem. Baziółka podarowała nam zioła i piękne, drewniane elementy do ich ekspozycji, Kurowscy kwitnące krzewy, a Fiskars niezbędne narzędzia ogrodnicze. Prace ruszyły!

Taras KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O etapach prac nad naszym tarasem będziemy was informować na bieżąco. Szykujemy również parę konkursów i atrakcji z nim związanych! A tymczasem… łopaty w dłoń!


© KUKBUK 2018