Tajemnicza majówka z krakowskim makaroniarzem - KUKBUK

Tajemnicza majówka z krakowskim makaroniarzem

Czy Włosi też szaleją wiosną za szparagami i truskawkami? Krakowski Makaroniarz zaprasza do Krakowa na tajemniczą majową kolację.

Fot.: materiały promocyjne

krakowski makaroniarz kukbuk

Nie wiadomo gdzie się odbędzie, ale wiadomo co trafi na talerze. Kolejna tajemnicza degustacja z cyklu Kobiety i Wino odbędzie się już w piątek 29 maja. Menu inspirowane będzie ostatnią włoską podróżą Makaroniarza. Bartek wygrał w tym roku mistrzostwa Barilla Cup, a w nagrodę pojechał na warsztaty kulinarne do Villa Cappezana. Podczas kolacji z pewnością zaprezentuje wam nowe pomysły i umiejętności! Monika Bielka-Vescovi ze Szkoły Sommelierów do każdego dania dobierze wino nie tylko z autochtonicznych włoskich szczepów, lecz także z winnic Alzacji.

 

Co smacznego czeka uczestników?

Crostini della miseria – Colle Del Sole Torre Fabiani Bombino Bianco, Terre di Chieti
Frittata con asparagi – Marchesi de Cordano Brilla Cococciola, Abruzja
Insalata di farro – Frey Sohler Riesling, Alzacja
Spaghetti con cipolle rosse al vino rosso – Baldetti Rose, Cortona
Lonza di maiale gratinata – Baldetti Syrah, Cortona
Granita di fragole – Frey Sohler, Gewurztraminer, Alzacja

Kosztu udziału w kolacji to 100 zł od osoby, a miejsc przy stole będzie tylko dwanaście. Kto ma apetyt na włoską ucztę, niech prędko rezerwuje talerz, pisząc maila na adres kobietyiwino@gmail.com. Kolacja odbędzie się w pobliżu krakowskiego rynku, ale dokładny adres uczestnicy poznają dopiero kilka godzin przed wydarzeniem. Zapraszamy!


© KUKBUK 2018