Święto kajzerki - KUKBUK

Święto kajzerki

Pierwszy czerwca to nie tylko Dzień Dziecka. Jak wynika z kalendarza świąt nietypowych, tego dnia świętuje również… bułka.
swieto kajzerki kukbuk

Z tej okazji podsuwamy wam przepisy na buły śniadaniowe i takie na podwieczorek, słodkie i wytrawne, polskie, włoskie i szwedzkie. Wybierzcie coś dla siebie i skubnijcie rumianą skórkę bułki – niech ma swoje święto!

 

Bułki z serem feta i oliwkami (zdjęcie powyżej)

Udają Greka, ale ich złota skórka nikogo nie oszuka – te bułeczki to dobra podstawa do kanapek i przekąska na mały głód.

 

 

Buły drożdżowe serowe ze skórką cytrynową

Śniadaniowe drożdżówki z serem to dobry pomysł na leniwe weekendowe śniadanie lub przekąskę, którą można włożyć do plecaka i zjeść na wycieczce. Uzupełni siły nadwątlone spacerem czy jazdą rowerem!

swieto kajzerki kukbuk

Coppia ferrarese

Jak donosi Krakowski Makaroniarz, diabelskie rogi tych bułeczek straszą dzieci w Ferrarze, ale pod chrupiącą skórką jest miękki miąższ, który można wyrywać palcami podczas spaceru, niekoniecznie po włoskich uliczkach.

swieto kajzerki kukbuk

Scones tradycyjne i bezglutenowe

Angielskie bułeczki, które w porze na herbatę smaruje się masłem lub tzw. clotted cream – gęstą śmietaną. My lubimy je o każdej porze dnia (i nocy)!

swieto kajzerki kukbuk

Semla

Szwedzi jedzą je w tłusty czwartek zamiast pączków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby upiec je w gorący czerwcowy dzień. Nadziane marcepanem i bitą śmietaną, a następnie przybrane truskawkami, będą smakować jeszcze lepiej!

swieto kajzerki kukbuk

Bułeczki z anchovies

Wytrawne kąski w sam raz na przyjęcie. Będą znikać jeden po drugim, bo w środku kryją charakterną pastę z rybek, ziół i czosnku. Idealna przegryzka do piwa.

swieto kajzerki kukbuk

Bułeczki z rozmarynem i rodzynkami

Aromatyczne drożdżowe bułeczki, które najlepiej smakować będą z serem lub plastrem pieczeni i majonezowym sosem.

swieto kajzerki kukbuk

Bułki z suszonymi pomidorami

W każdej bułeczce niespodzianka – wyrazisty kęs suszonego pomidora. Dobre na kolację, na piknik i do pudełka na drugie śniadanie.

swieto kajzerki kukbuk

© KUKBUK 2018