Street food opanowuje Łódź - KUKBUK

Street food opanowuje Łódź

Street Food to co raz ważniejsza część sceny gastronomicznej. Doskonałą okazją do zapoznania się polskim, ulicznym jedzeniem i równocześnie jedzenia na ulicy będzie letnia edycja Łódź Street Food Festiwal. Zapraszamy w niedzielę 8 czerwca na teren Piotrkowskiej 217.
Street food lodz kukbuk

Swój udział w Festiwalu zapowiedziało ponad 60 wystawców. Będą lokalni restauratorzy, food trucki ze wszystkich krańców Polski i blogerzy. Różnorodność jedzenia też będzie ogromna. – Kuchnia amerykańska, hiszpańska, indyjska, japońska, meksykańska czy włoska to już stałe pozycje w menu Festiwalu. Nie oznacza to jednak, że tym razem nie będzie niespodzianek. Jedną z nowości, o której możemy powiedzieć już teraz, będzie stoisko z kuchnią etiopską – mówi Anna Plocek, współorganizatorka Festiwalu.

Street food lodz kukbuk

Bardzo mocną reprezentację będą miały food trucki, czyli restauracje-furgonetki. Większość przyjedzie z Warszawy, gdzie jest ich zdecydowanie najwięcej, ale okazję do zaprezentowania gastronomicznych możliwości będzie miała również szybko rozwijająca się flota food trucków z Łodzi.

Street food lodz kukbuk

Strefa Dziecka
Organizatorzy Festiwali zadbali również o dzieci. Główne atrakcje przygotuje Studio Se-ma-for, które poprowadzi m.in. warsztaty plastyczne. Na terenie strefy gier logicznych mali goście będą mogli zmierzyć się z zagadkami i quizami dotyczącymi animacji i ulubionych bajkowych bohaterów. Tu znajdzie się także wielkoformatowa gra planszowa oraz puzzle. Poza tym każdy wystawca przygotuje propozycję menu dedykowaną dzieciom. Będzie to specjalne danie lub mniejsza porcja z dorosłego menu.

 

Łódź Street Food Festival 
ul. Piotrkowska 217
8 czerwca 2014
11.00-17.00

 


© KUKBUK 2018