Gdzie się bawić w Noc Kupały? - KUKBUK

Gdzie się bawić w Noc Kupały?

Taka noc zdarza się tylko raz w roku! Wykorzystajcie długi weekend i ruszajcie w Polskę w poszukiwaniu kwiatu paproci.
noc kupaly kukbuk

Noc kupały to najkrótsza noc w roku, powinniście jednak zdążyć uwić wianki i pobawić się na którejś z zamieszczonych przez nas imprez na liście poniżej.

 

Szczytno

Warsztaty tańców korowodowych, budowa totemu słowiańskiego, wspólna biesiada, czyli pieczenie kiełbasek w ognisku, i potańcówki przy muzyce.

 

Białogard

Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, legenda nocy świętojańskiej, uroczyste puszczanie wianków na rzece Liśnica, pokaz ognia.

 

Rybino

Konkurs kulinarny na wieniec sobótkowy – potrawę, ciasto w kształcie wianka, wyplatanie wianków, przemarsz korowodu z pochodniami.

 

Wrocław

Jarmark świętojański: naturalne przetwory owocowe, soki, dżemy z doliny Baryczy, litewskie wędliny, zakwas chlebowy, czarny chleb litewski z dodatkami; koncerty, dekorowanie majowego drzewka na wzór szwedzkich obchodów Midsommar.

 

Wdzydze Kiszewskie

Szukanie kwiatu paproci, plecenie wianków, zbieranie magicznych i leczniczych ziół.

 

Szczecin

Warsztaty rzemieślnicze, pokazy walk Słowian i wikingów, strzelanie z łuków, picie z rogów na czas, pokazowa kuchnia średniowieczna – potrawy z kotła, podpłomyki itp., konkurs na najpiękniejszy wianek, wykłady tematyczne prowadzone przez historyków.

 

Wolin

Korowód z pochodniami, teatr ognia, występy grup wykonujących muzykę dawną, otwarty konkurs wianków, dawne obrzędy, warsztaty rzemiosł, degustacja słowiańskich potraw, zabawy i gry historyczne.

 

Kraków

Kuchnia orientalna, azjatycka, meksykańska, zdrowa żywność, sery, mnóstwo słodkości, hektolitry espresso, warsztaty kulinarne, konkursy i opowieści (m.in. wspólne z autorem czytanie najnowszej książki Macieja Brzozowskiego) oraz atrakcje dla dzieci w specjalnym kąciku Śniadanko; w Forum Przestrzenie będzie można wymieniać się książkami o tematyce kulinarnej dzięki specjalnej edycji Drugiego Życia Książki w ramach kolejnego festiwalu Najedzeni Fest! – tym razem promującego lokalność w sztuce kulinarnej.

 

Gliwice

Wicie wianków, konkurs na najpiękniejszy wianek – do wygrania rejs o zachodzie słońca.

 

Warszawa

Cztery strefy tematyczne, zabawy świętojańskie, rejsy po Wiśle, loty balonów, koncerty zespołów: Łąki Łan, Hey, Dżem, Razorlight, pokaz sztucznych ogni.


© KUKBUK 2018