Roślinożercy na start! - KUKBUK

Roślinożercy na start!

Trwają zapisy na szóstą edycję Biegu Wegańskiego, czyli najbardziej roślinnej imprezy sportowej w Polsce.
kukbuk roslinozercy bieg weganski

Wiosna już na dobre się u nas zadomowiła, warto więc zacząć planowanie aktywności na świeżym powietrzu. Do udziału w Biegu Wegańskim organizatorzy zachęcają wszystkich bez względu na dietę, warto więc sprawdzić się na jednej z tras, tym bardziej że tym razem bieg odbędzie się pod hasłem „Łatwiej niż myślisz”.

Bieg Wegański odbędzie się w niedzielę 7 maja na nadwiślańskich błoniach, a uczestnicy będą mieli do wyboru aż trzy dystanse: 5, 10 i 21 kilometrów. Zaplanowano także odrębną klasyfikację zawodników, którzy zdecydują się biec z psem. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał posiłek regeneracyjny – Kasza Party z dwoma rodzajami kasz i dwoma roślinnymi sosami do wyboru. Organizatorzy zachęcają też do biegu z psem albo w przebraniu, a na najciekawiej ubranych zawodników czekają nagrody. Bieg Wegański to także wspaniała okazja do wsparcia organizacji charytatywnych, jako że część kwoty wpisowej zostanie przekazana na rzecz Schroniska w Korabiewicach.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali trasę wspólnego marszu pod hasłem Spacer po zdrowie, biegi dla dzieci, wykłady o tematyce wegańskiej i jeden z największych w Polsce bazarów roślinnych: Zabiegany Targ Wegański.

Bieg Wegański organizowany jest przez fundację Viva! Zapisy na biegi i więcej informacji o całym wydarzeniu dostępne są na stronie organizatora. Do zobaczenia na trasie!


© KUKBUK 2018