Roślina wysadza Bielany - KUKBUK

Roślina wysadza Bielany

A gdyby tak na ulubioną dzielnicę spuścić kwiatowe bomby, dzięki którym szarość miasta zastąpi zieleń i kolory?

Fot.: materiały promocyjne

roslina kukbuk

„Bomba Nasienna” to akcja zainspirowana przez ruch Ogrodowej Partyzantki (Guerrilla Gardening). Podczas weekendu organizatorzy rozdadzą 1000 kul pełnych nasion, które mieszkańcy Bielan zasadzą w wybranych przez siebie miejscach na terenie dzielnicy. Gdzie można dostać kule? Będą na was czekać w sobotę 13 czerwca od godziny 14 do 18:30 podczas festiwalu „Witaj lato na Bielanach“ przy stacji metra Słodowiec oraz w niedzielę 14 czerwca od godziny 11 do 15 w kawiarni Roślina. Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat akcji.

 

Twórcą inicjatywy jest Michał Znojek, absolwent wydziału rzeźby i intermediów Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich działaniach twórczych kładzie nacisk na eksperymenty dotyczące pojęć przestrzeni i materii. Punktem odniesienia jest człowiek w kontekście miejsca, relacji z otoczeniem, kondycji psychicznej. Działania Michała mają charakter miejskich biointerwencji. Promując aktywną postawę, stara się zwrócić uwagę na formy hierarchii we współczesnym mieście i rozszerzyć pojmowanie wspólnoty.

 

Jesteśmy wielbicielami takich zielonych inicjatyw, dlatego mamy nadzieję, że akcja powtórzy się także w innych częściach Warszawy. Wysadźmy miasto kwiatami!


© KUKBUK 2018