Kto robi najlepszą kawę? - KUKBUK

Kto robi najlepszą kawę?

Czy przyszłoby wam do głowy, że ukochana kofeina pomaga nie tylko wstać rano z łóżka czy pokonać popołudniową senność, ale także broni roślinę kawowca przed owadami? My dowiedzieliśmy się tego na finale konkursu Barista of the Year 2014.
najlepsza kawa kukbuk

Wydarzenie miało miejsce w miniony piątek, 27 czerwca, w warszawskim klubie Loft44 i było organizowane przez firmę CHI Polska, operatora marek COSTA COFFEE i coffeeheaven.

 

Zanim do konkursowej walki stanęło dziewięciu najlepszych baristów z całego kraju, mogliśmy posłuchać o tradycji stojącej za marką COSTA COFFEE i nauczyć się, jak przygotować idealne espresso, caffee latte czy flat white. To, co doświadczonemu bariście zajmuje kilkanaście sekund, dla nas było pewnym wyzwaniem, ale łyk własnoręcznie przygotowanej kawy i tak napawał dumą.

 

Zmagania rozpoczęły się od wyścigu – uczestnicy mieli za zadanie przygotować jak najwięcej espresso w ciągu 2 minut. Zwycięzca podał aż 17 filiżanek kawy i ustanowił tym samym nowy rekord! Druga konkurencja wymagała od baristów dużej kreatywności, ponieważ ich zadaniem było stworzenie dwóch drinków kawowych. Był to prawdziwy popis efektów wizualnych i smakowych, a wśród proponowanych połączeń znalazły się np. kawa z gruszką, melonem czy fiołkiem. Zwycięzcą został Dariusz Pieczara z Krakowa, który w sierpniu będzie reprezentował nasz kraj podczas finału europejskiego, w tym roku odbywającego się w Polsce.

sukces pisany szminka kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
najlepsza kawa kukbuk
najlepsza kawa kukbuk
najlepsza kawa kukbuk
najlepsza kawa kukbuk
najlepsza kawa kukbuk
najlepsza kawa kukbuk

© KUKBUK 2018