Restaurant week - zapisy ruszyły - KUKBUK

Restaurant week – zapisy ruszyły

"Towarzyskość to zdrowie" - pod takim hasłem będzie przebiegał jesienny festiwal restauracji. Można już rezerwować miejsca!
restaurant week kukbuk

Już 29 września startują rezerwacje na festiwal najlepszych restauracji – Restaurant Week. Goście za pośrednictwem strony internetowej będą mogli zarezerwować starannie przygotowane, trzydaniowe doświadczenie restauracyjne w festiwalowej cenie 39 zł. Jesienna edycja Restaurant Week dedykowana jest towarzyskości. Potrwa od 21 do 30 października w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, na Śląsku, w Lublinie, Łodzi, Szczecinie i po raz pierwszy w Trójmieście i Białymstoku.

 

Regularne i zdrowie odżywianie od dawien dawna kojarzone jest ze zdrowym, długim i szczęśliwym życiem. Tymczasem najnowsze badania wskazują, że dla długiego i zdrowego życia ważne są nie tyle zdrowie posiłki, co spożywanie ich w dobrym towarzystwie. Poczucie samotności negatywnie wpływa na stan zdrowia, a dobre relacje z innymi sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi. Podczas, gdy zdrowa dieta wciąż nie została jednoznacznie zdefiniowana, podtrzymywane zdrowe relacje w rodzinie i z przyjaciółmi wskazywane są jako fundament szczęścia i zdrowia również przez Papieża Franciszka.

 

Jak pokazują omawiane szeroko także w polskich mediach badania kanadyjskiej badaczki Susan Pinker, “osoby towarzyskie, które spotykają się regularnie w stałym gronie, choćby po to, żeby coś zjeść i poplotkować, mają większe szanse na dłuższe życie niż te, które rzuciły palenie, schudły czy regularnie ćwiczyły”. Na szczęście jak pokazują badania i raporty opisujące polskie restauracje, Polacy coraz częściej i chętniej spędzają wolny czas z bliskimi, znajomymi i współpracownikami przy restauracyjnych stołach.

 

W związku z powyższymi informacjami, ideą przewodnią jesiennego festiwalu zostało hasło „Towarzyskość to zdrowie!”. Festiwal jest idealną okazją, aby odwiedzić najlepsze restauracje w mieście, spotkać się w nich z bliskimi i przyjaciółmi, dla których nie zawsze mamy czas w codziennym pędzie i spędzić wyjątkowy czas przy stole. Aby jeszcze bardziej rozbudzić polską towarzyskość, organizatorzy promują liczniejsze wspólne wyjścia na festiwal. Przy rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy gość odwiedza restaurację za darmo. W ramach festiwalu odbędzie się także przedsprzedaż książki kucharskiej “Najlepsze przepisy najlepszych restauracji”, która już w listopadzie ukaże się nakładem festiwalowego wydawnictwa.

 

Towarzyskość to zdrowie. Bądźmy więc towarzyscy i chodźmy do restauracji! Do zobaczenia przy stole.


© KUKBUK 2018