Festiwal Przemiany 2018 rusza w Centrum Nauki Kopernik

Puls wrześniowych nocy i Festiwal Przemiany. Mamy dla was 5 podwójnych zaproszeń na piątkowy koncert!

Technologia i nasze jutro. Czy tylko ludzie potrafią tworzyć? Samodzielne maszyny i inteligentne kody wkraczają coraz głębiej w nasze życie. Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i jak bardzo może być kreatywna? Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik to czterydni twórczej aktywności, rozmów i rozważań dotyczących przyszłości

tekst: Anna Daniluk

Tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany odbędzie się w dniach 13-16 września. Sprawdzamy dla was, co ciekawego będzie się działo w tym czasie!

Koniecznie odwiedźcie wystawę „Machina Sapiens”. Zobaczycie na niej projekty artystyczne stworzone przez maszyny oraz prace twórców wykorzystujących algorytmy AI. Poznacie zasady działania sztucznej inteligencji i zobaczycie ją w akcji. Posłuchacie monologu algorytmu, przejrzycie się w kubistycznym lustrze i staniecie przed dziełem sztuki, które oceni wasze walory estetyczne.

Performance „Regresja wzorca” Alexandra Whitleya to utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który nauczył się ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać.

W Kinie Przemian zobaczycie kilkanaście filmów dokumentalnych, wyselekcjonowanych specjalnie przez Against Gravity. Ich tematyka jest związana ze sztuczną inteligencją, z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także pracą, kulturą, życiem i śmiercią w drugiej epoce maszyn.

Festiwal Przemiany to także debata „Czy dogadamy się z AI?”,wykłady specjalistów między innymi z Sorbony i Oksfordu, warsztaty, spotkania i koncerty muzyki elektronicznej. Szczególnie polecamy wam ten piątkowy – Przemiany Live (14 września, godzina 21). W parku otaczającym CNK zagrają Mondkopf, Schwefelgelb, Sleeparchive, Nazira i VTSS. Z myślą o was przygotowaliśmy pięć podwójnych zaproszeń na ten wieczór. Aby je zdobyć, wyślijcie na adres konkurs@kukbuk.pl odpowiedź na pytanie: jak technologia pozytywnie zmieniła wasze życie codzienne?

Zaproszenia do zwycięzców wyślemy mailem! Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznajcie się z regulaminem.


© KUKBUK 2018