Przemek Błaszczyk zaprasza na kino w kuchni - KUKBUK

Przemek Błaszczyk zaprasza na kino w kuchni

Niektóre filmy tak bardzo pobudzają apetyt, że po seansie najlepiej spotkać się przy stole. Dlatego zapraszamy was do kawiarni Bal na krakowskim Zabłociu na pokaz filmu „Tylko Marta” i kolację, którą przygotuje Przemek Błaszczyk, finalista programu „Top Chef”.
przemek blaszczyk kukbuk wywiad

Przemek Błaszczyk prowadzi Mañana Bistro & Wine Bar w Chorzowie. Po programie „Top Chef”, w którym dotarł do finału, w jego życiu zawodowym zaczęło się dziać jeszcze więcej. Wiosną odbył staż w restauracji Arzak, nagrodzonej trzema gwiazdkami Michelin, ósmym najlepszym lokalu świata. Na pytanie o wrażenia odpowiada: „To tak jakby kierowcę autobusu przenieść do stacji kosmicznej”. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wprowadził w swojej restauracji kilka zmian, do karty trafiły na przykład chrupiące jajko i pieczony gołąb. Jako jedną z milszych zmian po programie wymienia także to, że przechodnie na ulicach uśmiechają się do niego, zamiast smutno patrzeć w ziemię. Jakie ma plany na przyszłość? Przemek wspomina o kolejnej restauracji, ale przede wszystkim chce dbać o Mañanę i jeszcze ciężej pracować na swój sukces.

Już 30 października będziecie mieli okazję zjeść kolację zainspirowaną filmem „Tylko Marta”. W menu: ceviche z sandacza z emulsją ze śliwki z trawą cytrynową na jagnięcym demi glace i polędwiczki z dzika w preparowanym dzikim ryżu z pestkami słonecznika w aromacie sosny. Pokaz filmu rozpocznie się o godzinie 19 w kawiarni Bal na ulicy Ślusarskiej 9 w Krakowie. Więcej informacji na temat projektu Kino w Kuchni znajdziecie tutaj.


© KUKBUK 2018