Prestiżowe nagrody za okładki KUKBUK-a! - KUKBUK

Prestiżowe nagrody za okładki KUKBUK-a!

Drugie miejsce za okładkę do numeru czwartego oraz wyróżnienie dla numeru trzeciego KUKBUK-a w kategorii pisma hobbystyczne – z takimi nagrodami wróciliśmy z gali GrandFront w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Radość jest tym większa, że konkurencja była olbrzymia – w tej kategorii rywalizowało najwięcej, bo aż 115 okładek. Nasza wersja na tablet po raz drugi z rzędu zdobyła wyróżnienie w kategorii wydań na urządzenia mobilne.
kukbuk nagroda

GrandFront to najbardziej prestiżowe nagrody dla twórców okładek prasowych w Polsce. Jest miejscem prezentacji najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism. Od dwunastu lat przyznaje jej Izba Wydawców Prasy.


Nasza radość jest tym większa, że konkurencja była olbrzymia – w „naszej” kategorii pism hobbystycznych rywalizowało najwięcej, bo aż 115 okładek.


 

Zwycięzców tegorocznego konkursu wyłoniło trzydziestoosobowe Jury, w którym zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej – dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotografowie oraz wydawcy. Jak sami podkreślają – wybór tegorocznych laureatów wywołał wiele emocji i był poprzedzony długimi dyskusjami. – mówi Tomasz Kuczborski, członek jury.

 

Już po raz drugi do konkursu przyjmowano także zgłoszenia do nagrody dla wydań elektronicznych gazet i czasopism i po raz drugi wyróżnienie w tej kategorii otrzymał KUKBUK, potwierdzając, że nasza wersja tabletowa to produkt najwyższej jakości.

 

Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. W tym roku partnerem Konkursu zostało Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
mówił Marcel Andino Velez, wicedyrektor MSN.

 

Najlepsze okładki wyłonione w poszczególnych kategoriach oglądać będzie można w czerwcu na wystawie przy ul. Foksal 3/5. Ponadto zwycięskie prace będą prezentowane będą w Salonach Empik.


© KUKBUK 2018