Polski dizajn w Seulu - KUKBUK

Polski dizajn w Seulu

Talerze Magdy Pilaczyńskiej, naszej ilustratorki, pojadą na targi Seoul International Handmade Fair!

Źródło: culture.pl
Zdjęcia: Magda Pilaczyńska / Loot at me plates

look at me plates kukbuk

W maju polski design zostanie zaprezentowany na targach Seoul International Handmade Fair. Wystawa „It’s a Polish Thing. New Design from Polska” jest próbą konfrontacji z wizerunkiem Polski, znanej na świecie jako jeden z największych producentów mebli i elementów wyposażenia wnętrz, ale często rozpoznawalnej raczej z powodu ilości i dostępności produktów, niż jakości designu.

Wybrane 56 obiektów prezentuje trzy ważne wątki w polskim wzornictwie. Jeden mówi o naturze jako inspiracji i tworzywie prostego życia, drugi czerpie ze sztuki i rękodzieła nadając indywidualny rys przedmiotom, trzeci cytuje niedawną historię, nawiązując do wzornictwa lat 50. i 60. Wszystkie obiekty to przedmioty codziennego użytku: porcelanowe i szklane naczynia, lampy wykonane z papieru, materiałów pochodzących z recyclingu i drewna, tkaniny dekoracyjne i zabawki. Projektowane przez różnych twórców przedmioty łączy prostota formy, dobór materiału, pogodna kolorystyka i poczucie humoru. Prezentowane na wystawie obiekty zostały wypracowane przez 20 projektantów urodzonych w latach 80. Jest to pokolenie, które działa bardzo świadomie, a jego przedstawiciele wybierają różną drogę zawodową w świecie projektowania.

Jedną z autorek jest Magda Pilaczyńska, nasza ilustratorka, której prace możecie podziwiać na przykład w cyklu „Tomek na tropie„. Magda jest twórczynią marki Loot at me plates, a jej talerze zobaczy w Seulu cały świat. Magdzie gratulujemy, a wszystkich, którzy akurat mają taką możliwość, zapraszamy na wystawę do Dongdaemun Design Plaza – powstałego w 2014 roku centrum dizajnu w Seulu.

Wystawa potrwa od 1 do 5 maja, w ramach projektu planowane są też wykłady i warsztaty. Jej organizatorem jest Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl, kuratorką Agnieszka Jacobson-Cielecka, a autorem aranżacji Studio Beton.

look at me plates kukbuk

© KUKBUK 2018