Pójdziesz po ziemniaki? - KUKBUK

Pójdziesz po ziemniaki?

Co można zrobić z ziemniaków? Chyba wszystko. Przekonacie się o tym podczas imprezy MAŁE Najedzeni Fest!
ziemniaki najedzeni fest kukbuk

Cztery edycje festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! nie są w stanie zaspokoić głodu nowych odkryć kulinarnych krakowian, dlatego powstał nowy projekt cyklicznych, mniejszych edycji pod tytułem MAŁE Najedzeni Fest! Spotkania w kameralnych, nietuzinkowych miejscach, dopracowanych stylistycznie dekoracjach z ciekawym menu, odbywają się pod konkretnymi hasłami. Każda edycja MNF! to pokaz kreatywności i umiejętności  kilkunastu kucharzy, degustacja kawy i alkoholi od lokalnych producentów.  MNF! są lotnym festiwalem. Za każdym razem wybieramy inne miejsce, przestrzeń, bądź imprezę, której towarzyszą.

 

11 września, od godziny 11 do 17, po raz trzeci odbędzie się kolejna edycja MNF! pod hasłem „Po ziemniaki!”, która zagości na straganach Starego Kleparza. Gotujący udowodnią, że ziemniaki to nie tylko purée do kotleta, lecz przede wszystkim warzywo popularne w kuchniach całego świata. Wystawcy przygotują potrawy z ziemniaków na wytrawnie i słodko. W czasie festiwalu będzie można zjeść dania kuchni meksykańskiej, polskiej, hinduskiej, gruzińskiej, francuskiej i azjatyckiej. Obok ziemniaczanych klasyków: kartoflanki, placków ziemniaczanych,  kartaczy, kopytek, pierogów ruskich i ukraińskich, zjemy ciasta z mąki ziemniaczanej i ze słodkich ziemniaków, francuską vichyssoise i uzbecką szorbę, sałatki z ziemniaków z wędzonym pstrągiem czy peklowaną wołowiną. Nie zabraknie dobrej kawy, morawskiego młodego wina burczoka, piwa rzemieślniczego  i małopolskiego cydru.

 

Na straganach najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Będą robić pieczątki z ziemniaków, odkryją różnicę między gatunkami tych warzyw i poznają cuda, jakie można zrobić ze słodkich ziemniaków. Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj. Zapraszamy!

ziemniaki najedzeni fest kukbuk `

© KUKBUK 2018