Ozdób sobie marzec - KUKBUK

Ozdób sobie marzec

ndonezyjska sztuka batiku, konstrukcje z papier mâché i produkcja naturalnej pasty do zębów—w marcu będzie czym zająć ręce.
kukbuk ozdob sobie marzec warsztaty

Przedwiośnie bywa ciężkie – już by się chciało spacerów, nowalijek i pąków na drzewach, ale zima jeszcze trochę szczypie w nos lub zalewa oczy deszczem. Warszawskie Muzeum Etnograficzne zaprasza na serię warsztatów, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

„Ręko-lekcje: Batik wieczorową porą” to spotkania poświęcone indonezyjskiej sztuce malowania tkanin. Kolorowe wzory na materiale uzyskuje się w niej za pomocą gorącego wosku i kąpieli w barwnikach, więc wzorzyste chusty, spódnice i koszule wspaniale wpiszą się w wiosenny remanent szafy.

 

Warsztaty „Dom-ino” wezmą pod lupę chińską technikę tworzenia z papier mâché. Uczestnicy poznają na nich tajniki dekoracji i wyrobu przedmiotów użytkowych z tego niepozornie trwałego materiału. Z kolei na warsztatach „For-my. Uroda z natury” będzie można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji naturalnych kosmetyków i do domu zabrać własnoręcznie przygotowany szampon, maseczkę czy pastę do zębów. Oprócz biletów na pojedyncze warsztaty kosmetyczne dostępny jest bilet weekendowy, który umożliwia udział we wszystkich spotkaniach z serii „For-my. Uroda z natury”.

 

Wszystkie spotkania poprowadzi Beata Knapik—artystka, absolwentka wrocławskiego ASP i miłośniczka dizajnu. Warsztaty będą się odbywały w Muzeum Etnograficznym przez cały miesiąc, a bilety wstępu i więcej informacji można uzyskać na stronie organizatora. Zapraszamy!


© KUKBUK 2018