"Ostoya dla wilków" z pomocą bieszczadzkiej naturze - KUKBUK

„Ostoya dla wilków” z pomocą bieszczadzkiej naturze

Ostoya Vodka, stworzona z bieszczadzkiej pszenicy, nie zapomina o miejscu swojego pochodzenia i wspiera zagrożone drapieżniki.

Zdjęcia: Agata Dąbrowska

Ostoya dla wilkow kukbuk

Inicjatywa „OSTOYA DLA WILKÓW” popiera działania na rzecz ochrony tych drapieżników prowadzone przez WWF Polska. Akcję promuje spot z udziałem Marcina Dorocińskiego.

 

Ostoya Vodka zdecydowała się wesprzeć program ochrony wilka prowadzony przez WWF Polska. Motywacją do zaangażowania w ten projekt jest tożsamość marki – jej pochodzenie oraz związek z naturą. Właśnie dlatego powstał projekt „OSTOYA DLA WILKÓW”, w ramach którego marka Ostoya przekaże WWF Polska grant na realizację programów ochrony wilka w Karpatach.

 

„Bieszczady są częścią Karpat i miejscem narodzin Ostoya Vodka. Stąd pochodzi pszenica, z której tworzymy spirytus. Czujemy się w sposób naturalny związani z tym pięknym, dzikim regionem kraju. Szukaliśmy możliwości zaangażowania się w istniejący projekt chroniący przyrodę. Okazało się, że z działaniami WWF Polska jest nam bardzo po drodze. Wilki są ciągle postrzegane jako zagrożenie dla człowieka, ale bez nich nie będzie równowagi w ekosystemie. Nasze wsparcie zostanie przekazane m.in. na prowadzenie badań genetycznych wilka w Karpatach”– zaznacza Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager marki Ostoya Vodka.

Ostoya dla wilkow kukbuk

W całej Polsce żyje około tysiąca wilków, a Bieszczady są jedną z najważniejszych ostoi tego gatunku. Zwierzęta często padają ofiarą kłusowników, mimo tego, że należą do gatunków ściśle chronionych. „Ochrona wilków w Polsce jest dla nas działaniem priorytetowym” – mówi Przemysław Nawrocki z WWF Polska – „WWF dąży do poprawy skuteczności ochrony wilków w miejscach, które wilki zamieszkują, do odbudowy korytarzy ekologicznych łączących duże kompleksy leśne, umożliwiających wilkom migracje oraz do łagodzenia konfliktu z człowiekiem poprzez edukację hodowców i przekazywanie im pastuchów elektrycznych, chroniących stada zwierząt hodowlanych”.

 

Akcja „OSTOYA DLA WILKÓW” potrwa rok. „Tworząc projekt, chcieliśmy, żeby posiadał aspekt edukacyjny, był związany z miejscem pochodzenia marki. Stąd decyzja o wsparciu działań WWF Polska w tym regionie. Zależało nam również na właściwym ambasadorze akcji, któremu bliskie są działania na rzecz ochrony przyrody i zwierząt. Marcin Dorociński starannie wybiera kampanie, w których występuje. Bierze udział przede wszystkim w projektach o profilu społecznym i ekologicznym. Jesteśmy zaszczyceni, że zgodził się na udział w naszym przedsięwzięciu” – mówi Dorota Durakiewicz.

Ostoya dla wilkow kukbuk

Marcin Dorociński pojawia się w minutowym spocie promującym projekt „OSTOYA DLA WILKÓW” – jest bohaterem i narratorem filmu. Spot można zobaczyć na stronie Ostoya Vodka.


© KUKBUK 2018