Obrazy - 30 lat później - KUKBUK

Obrazy – 30 lat później

Zapraszamy do Galerii Promocyjnej na wernisaż wystawy „Obrazy. 30 lat później” Piotra Młodożeńca

Grafika: materiały promocyjne

piotr mlodozeniec kukbuk

Już niedługo w sklepach pojawi się nowe wydanie specjalne, KUKBUK Podróże i Dizajn. Ilustracje zapowiadające kolejne części magazynu wykonał dla nas Piotr Młodożeniec, jeden z najciekawszych polskich grafików. Już 6 kwietnia o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Promocyjnej odbędzie się wernisaż wystawy Młodożeńca pt. „Obrazy. 30 lat później”. Jego prace będzie można oglądać do 8 maja.

 

Piotr Młodożeniec jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował malarstwo w pracowni Teresy Pągowskiej, a następnie sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego. Dyplom obronił w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Tworzy plakaty, filmy animowane, ilustracje oraz malarstwo. Wraz z Markiem Sobczykiem stworzył firmę „Zafryki”, która zajmowała się projektowaniem graficznym.

 

Artysta po trzydziestu latach wraca do Galerii Promocyjnej. To właśnie tutaj Piotr Młodożeniec miał jedną ze swoich pierwszych wystaw indywidualnych. Tak jak przed laty pokaże swoje najnowsze obrazy, nawiązując tym samym do wystawy sprzed trzech dekad. Choć artysta najbardziej znany jest ze swojej twórczości graficznej, to właśnie malarstwo stanowi dla niego najbardziej osobiste medium.

 

Piotr Młodożeniec maluje od początku lat osiemdziesiątych. Przez lata wytworzył własny, rozpoznawalny styl. W malarstwie łączy dwa pozornie różne nurty – „polskiej szkoły plakatu” oraz „nowej ekspresji”. W jego obrazach znajdziemy także cechy wspólne z twórczością graficzną – estetykę graffiti, charakterystyczną ludzką postać i motyw sitodruku. Dominującym elementem, różniącym malarstwo od grafiki jest ostra i mocna kolorystyka, która dodatkowo wzmocniona ekspresją, sprawia wrażenie abstrakcyjności. Dopiero po chwili na płótnach dostrzegamy postaci, znaki czy miejskie pejzaże.


© KUKBUK 2018