Noma zawita do Trójmiasta - KUKBUK

Noma zawita do Trójmiasta

Inicjatywa FILMS for FOOD zaprasza na kolejne pokazy filmu "Noma. My perfect storm."
noma film kukbuk

4 lutego 2017 o godz. 18:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się trójmiejska premiera pełnometrażowego filmu dokumentalnego Pierra Deschampsa o René Redzepim, szefie kuchni legendarnej restauracji Noma w Kopenhadze.

 

Do Nomy, która mieści się w magazynach dawniej floty handlowej Danii, w starej dzielnicy Kopenhagi, pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają by poznać kunszt René – jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni, wizjonera, którego nowatorskie podejście do lokalnych tradycji kulinarnych i rodzimych produktów zrewolucjonizowało kuchnię skandynawską.

 

Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca szykuje się do otwarcia nowego miejsca i podróżuje po świecie rezydując w restauracjach w Japonii i Australii.

Po premierze 4 lutego odbędzie się spotkanie, które poprowadzi nasza wydawczyni i redaktorka naczelna wydań specjalnych, Daria Pawlewska. Ona i jej goście będą o fenomenie kuchni René Redzepiego. W panelu dyskusyjnym zasiądą: Jacek Majcherek, który odbył staż w Nomie, Matylda Grzelak z restauracji Metamorfoza, Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik, Zofia Zienkiewicz, właścicielka firmy zielarskiej Lawenda i nasza zaprzyjaźniona blogerka Ania Włodarczyk, autorka Strawberries from Poland.

Dodatkowo w restauracji Sztuczka, zaraz po projekcji i spotkaniu w kinie, będzie można wziąć udział w kolacji inspirowanej filmem. Więcej informacji na temat kolacji można znaleźć tutaj

 

Harmonogram pokazów w Gdyńskim Centrum Filmowym:

 

4 lutego (wtorek) 18:00 – premiera

14 lutego (wtorek) 18:00

19 lutego (niedziela) 16:00

28 lutego (wtorek) 20:00

 

5 marca (niedziela) 16:00

7 marca (wtorek) 18:00

14 marca (wtorek) 20:00

19 marca (niedziela) 16:00

25 marca (sobota) 18:00

 

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj. Film „Noma. My perfect storm” swoją polską premierę miał w kinie Muranów w Warszawie, zawitał też do Wrocławia do kina Nowe Horyzonty. W obu miastach nadal trwają pokazy – wybierzcie dogodną datę i koniecznie obejrzyjcie ten fascynujący dokument!


© KUKBUK 2018