"Noma" już w Krakowie - KUKBUK

„Noma” już w Krakowie

Inicjatywa FILMS for FOOD zaprasza na kolejne pokazy filmu "Noma. My perfect storm."
„Noma” już w Krakowie
kukbuk - noma film

FILMS for FOOD, dystrybutor filmu Noma My Perfect Storm, oraz Najedzeni Fest i Kino Pod Baranami zapraszają na krakowską premierę filmu połączoną z dyskusją po projekcji oraz kolacją inspirowaną kuchnią nordycką. Premiera odbędzie się 25 lutego (sobota) o godz. 18:00 w Kinie Pod Baranami. Po seansie, przy kieliszku wina i przekąskach, porozmawiamy z Rafał Targosz z ZaKładka – Food&Wine o tym, co dzieje się w kuchni gwiazdkowych restauracji. Premierę filmu w Krakowie uświetni też kolacja inspirowana filmem w Albertina Restaurant&Wine. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

 

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty itp.

 

Film opowiada o jednej z najsłynniejszych restauracji świata i geniuszu, który stoi za jej sukcesem. Do Nomy, która mieści się w magazynach dawniej floty handlowej Danii, w starej dzielnicy Kopenhagi, pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają by poznać kunszt René – jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni, wizjonera, którego nowatorskie podejście do lokalnych tradycji kulinarnych i rodzimych produktów zrewolucjonizowało kuchnię skandynawską.

 

Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca szykuje się do otwarcia nowego miejsca i podróżuje po świecie rezydując w restauracjach w Japonii i Australii.


© KUKBUK 2018