„Nogi Syreny” – spektakl, który łamie konwencje - KUKBUK

„Nogi Syreny” – spektakl, który łamie konwencje

Klimat dawnej Warszawy, kontrowersyjny dowcip i bar do dyspozycji gości przez całe przedstawienie – to tylko część atrakcji, które zapowiadają organizatorzy spektaklu „Nogi Syreny”.

Tekst: redakcja
Grafika: materiały prasowe

Ta nietypowa sztuka w reżyserii Joanny Drozdy będzie miała formę nocnej rewii w przestrzeni bistro Teatru Syrena. Twórcy zerwą tym samym z tradycyjnym porządkiem scena – widownia. Goście zajmą miejsca przy stolikach, wokół których toczyć się będzie akcja sztuki. W czasie przedstawienia będą mogli swobodnie przemieszczać się po sali i korzystać z bufetu. W specjalnie przygotowanej na tę okazję karcie zagoszczą takie klasyki jak nóżki drobiowe, śledzik z cebulką czy tatar – również w wersji wegańskiej. Potrawy korespondują z ideą samego spektaklu – bo aktorzy porwą publiczność na bardzo warszawską wyprawę. A mistrzyni ceremonii – tytułowa Syrena, której daleko do jej disnejowskiej wersji – uwiedzie gości śpiewem i… niewyparzonym językiem.

 

 

Spektakl wypełnią skecze i piosenki w wykonaniu Kwartetu Bardzo Żeńskiego, nie zabraknie perwersyjnego dowcipu, aluzji politycznych ani wszystkiego, co zwykło się określać jako nieapetyczne i niegustowne. Autorami tekstów są Joanna Drozda, Jędrzej Burszta i Wojciech Kaniewski, muzykę napisał Michał Łaszewicz. O dekoracje zadbał malarz, grafik i scenarzysta Aleksandr Prowaliński.

Premiera już 18 lutego 2019 roku. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych. Bilety do kupienia na stronie internetowej Teatru Syrena. W cenę biletu wliczony jest powitalny drink.

 

 


© KUKBUK 2018