(Nie)winna majówka - KUKBUK

(Nie)winna majówka

Macie już plany na majowy długi weekend? W tym roku koniecznie pojedźcie w Lubuskie – na kieliszek wina i po kilka niespodzianek.
majowka wino kukbuk

 

Majówka to co roku gorący temat. Jeśli tym razem macie zamiar spędzić ją w kraju lub wasza wycieczkowa trasa biegnie na zachód, na przykład w kierunku Berlina, koniecznie – chociaż na chwilę – wpadnijcie do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze. Tam majówka będzie (nie)winna! Długi weekend rozpoczniemy w sobotę 30 kwietnia obchodami Dnia KUKBUK-a. O przygotowanych na ten dzień atrakcjach możecie przeczytać tutaj. Nie zabraknie smakołyków i ciekawych warsztatów – pod tym linkiem czekają konkursy, w których do wygrania są wejściówki na zajęcia fotograficzne i z produkcji kosmetyków.

 

Kolejne dni upłyną na ludowo i sportowo. W niedzielę zapraszamy do rozsmakowania się w tradycji i udziału w warsztatach tańców ludowych. O akompaniament do nich zadba Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, a wieczorem będzie można sprawdzić swoje taneczne umiejętności przy dźwiękach kapeli ludowej Syrba. Jeśli przyjdziecie tego dnia ubrani na ludowo, będziecie mogli wziąć udział w losowaniu nagród.

 

We wtorek majówkowi goście zadbają zarówno o ciało, jak i duszę. Cały dzień będzie przeznaczony na zabawy sportowe na świeżym powietrzu, rozgrywki minigolfa i pokazy kosmetyczne. Na koniec zaprezentuje się energetyczny zespół Las Melinas, który piosenką „W dzikim winie zaplątani” wprowadzi nas w klimat wesołego, (nie)winnego biesiadowania. Miejmy nadzieję, że w tańcu nikomu nie poplączą się nogi!

 

W programie kilkudniowej imprezy nie brakuje atrakcji dla najmłodszych – kolorowych animacji i zabaw. Ponadto przez cały długi weekend majowy będzie można w towarzystwie przewodnika zwiedzić Lubuskie Centrum Winiarstwa, poznać tajniki produkcji wina i wsiąść na rower 3D, by wirtualnie przejechać się po województwie lubuskim.

 

Na majówkę do Lubuskiego Centrum Winiarstwa warto wybrać się także z innych powodów. Jednym z nich jest jarmark produktów regionalnych, podczas którego każdy będzie mógł zaopatrzyć się w smakowite specjały od lokalnych producentów i znakomite regionalne wino (niełatwo kupić je w zwykłych sklepach). Nie przegapcie takiej okazji do zapoznania się z rodzimym rynkiem winiarskim. Zapraszamy!


© KUKBUK 2018