Niech żyje papier! - KUKBUK

Niech żyje papier!

Kochacie jego zapach, fakturę, szelest? Wpadnijcie na święto papieru do Państwowego Muzeum Etnograficznego.
Niech zyje papier kukbuk

Każdy, nawet nałogowy zbieracz książek powoli przestawia się na e-booki. Tradycyjne zeszyty kreślarskie używane przez rysowników zamieniane są na tablety. Dokąd zmierzają nowe technologie i czy mogą wspierać papier, zamiast go wypierać? „Niech żyje papier” to jednodniowe wydarzenie adresowane do wszystkich zainteresowanych szeroką użytecznością i rolą papieru. Organizator, redakcja magazynu „Zwykłe Życie”, zaprasza na nie 16 kwietnia do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

 

„Niech żyje papier” to targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady – krótko mówiąc, święto papieru gromadzące osoby, które go kochają i szanują. Wśród wystawców na targach znajdą się najlepsi polscy wydawcy, producenci ekskluzywnych wyrobów papierniczych (notesów, piór, artbooków) i nowoczesnych urządzeń (czytników, ekranów, drukarek) oraz właściciele kreatywnych marek wykonujących odzież, akcesoria i wyposażenie wnętrz z papieru. „Niech żyje papier” to również inicjatywy zachęcające do rozmów i dyskusji na temat roli papieru oraz świadomego wykorzystywania go w takich dziedzinach jak książki, prasa, nowe technologie, dizajn i recykling.

 

Oprócz odwiedzenia targów i rozmów z wystawcami organizatorzy wydarzenia „Niech żyje papier” zachęcają do obejrzenia małych wystaw eksponatów gromadzonych przez pasjonatów i kolekcjonerów papierowych przedmiotów: plakatów, komiksów, pudełek od zapałek. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach okołopapierniczych. Podczas paneli dyskusyjnych zostaną podjęte takie tematy jak: papier dobrem luksusowym, cyfryzacja vs analogowość, nowe technologie wspierające czytelnictwo itp. Arctic Papier, partner wydarzenia, poprowadzi autorski wykład o barwie.

 

16 kwietnia, 10:00-20:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa

Wstęp na targi oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie wydarzenia.


© KUKBUK 2018