Najedzeni Fest! Na cyku - KUKBUK

Najedzeni Fest! Na cyku

Kolejnej edycji najsmaczniejszego krakowskiego festiwalu kulinarnego patronują procenty w najlepszym wydaniu.
najedzeni fest kukbuk

Na gazomierzu, zalany w bambus, w drobne krakowskie kaszkie, w parasol bez kijka, wlanych w kołyskie, w huźdawkie, być pod rezyką, być pijanym w pestkę, być pod dobrą datą, w końcu: na cyku – język polski obfituje w określenia stanu upojenia alkoholem. My zachęcamy, by – o ile w ogóle – upajać się nim w najlepszym możliwym wydaniu: świetnymi winami, rzemieślniczym cydrem i dopieszczonym w każdym szczególe piwem z małych browarów.

Na Najedzeni Fest! będzie można spróbować piw z Beer City, Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, Brokreacji, Pracowni Piwa i browaru lotnego Trzech Kumpli. Swoje możliwości zaprezentują też polscy cydrownicy, którzy będą zachęcać do porzucenia przemysłowych cydrów na rzecz produktów rzemieślniczych. Podczas degustacji (godzina 15, zapisy: najedzenifest@gmail.com) prowadzonej przez przedstawicieli Stowarzyszenia Polskie Cydry Autorskie będzie można spróbować cydrów produkowanych w bardzo krótkich seriach.

Obok piw i cydrów pojawi się wino, w tym efekty pracy winiarzy z krakowskiej Srebrnej Góry, a także Winnicy Sandomierskiej. Będą też wina z różnych zakątków świata.

Organizatorzy nie zapomnieli o jedzeniu. W Forum Przestrzenie zagości osiem food trucków, w tym debiutujący Curry Point. Będzie można zjeść wędzonego na miejscu pstrąga, a także spróbować specjałów kuchni azjatyckiej, francuskiej, włoskiej i meksykańskiej. Szczęśliwi będą seromaniacy: na festiwalu pojawią się sery z Francji, Włoch, Holandii i Polski. Wegan i wegetarian ucieszy obecność Krowarzywa, Zielonego Talerza, Hummusu Amamamusi, food trucka Vege To Tu i Kolorowego Talerza. Mięsożercy będą pewnie oblegać stoiska z burgerami, Pastrami Deli, węgierskimi wędlinami czy kociołek Walentego Kani. Do tego świetne chleby od Binkowskich i z Zaczynu, przetwory od Made by My Mum, zamknięte w słoiku chili i tłoczone soki. I oczywiście słodycze: ciasta, bezy, czekolady i wiele innych kulinarnych rozkoszy.

Zapraszamy!

Najedzeni Fest! na Facebooku

Degustacja cydrów – zapisy

Forum Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28, Kraków

17 kwietnia, 11:00-18:00

Wstęp wolny


© KUKBUK 2018