Must See. To trzeba zobaczyć! - KUKBUK

Must See. To trzeba zobaczyć!

Idzie nowe! Najlepsi młodzi twórcy na wystawie w Centrum Kreatywności Targowa.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: materiały prasowe

Zmęczeni nawałem informacji i przekopywaniem się przez nieskończone zasoby internetu w poszukiwaniu inspiracji? Jeśli tak, być może ucieszy was wiadomość, że ktoś wykonał już lwią część tej pracy i zebrał w jednym miejscu najciekawsze projekty 2018 roku.

Praca Soni Bąk nagrodzona w kategorii product design

Robot wspierający rozwój dzieci ze spektrum autyzmu, „Ilustrowany przewodnik po Łodzi” czy spersonalizowana nagroda dla sportowców tworzona na podstawie danych zebranych przez aplikacje podczas ich aktywności sportowej – to tylko niektóre prace młodych twórców wyróżnione podczas See & Say, dorocznego przeglądu mającego na celu wspieranie wschodzących gwiazd branży kreatywnej. Wszystkie wyróżnione projekty będzie można zobaczyć na wystawie Must See, która otwiera się w nabliższą soboty.

 

Domowa Piekarnia to projekt mający na celu zachęcić ludzi mieszkających na wsi, na pograniczu polsko – czeskim w Sudetach, do upieczenia chleba. Praca została wyróżniona podczas przeglądu See&Say.
Projekt: Katarzyna Kędzior. Wideo: Grzegorz Hospod. Mix dźwięku: Michał Jesiołowski

 

Katarzyna Kędzior jest autorką książki „Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego!”. Razem z partnerem prowadzi w górach pensjonat „U Lokusza”, który słynie z jej świetnej kuchni. Tymczasem jeszcze kilka lat temu zupełnie nie umiała gotować. Chcecie wiedzieć więcej? Przeczytajcie wywiad z Katarzyną Kędzior. 

– Jak co roku do przeglądu zgłosiło się bardzo dużo utalentowanych młodych ludzi. Część z nich, pomimo że jest na początku drogi zawodowej, zaskoczyła nas swoją dojrzałością – mówiWojtek Dagiel, pomysłodawca i wieloletni ekspert przeglądu See & Say oraz dyrektor kreatywny i współzałożyciel agencji Lvov. – Niejednokrotnie mieliśmy wrażenie, że rozmawiamy z ludźmi doświadczonymi i już ukształtowanymi. Wierzę, że te odkryte talenty się rozwiną z korzyścią dla całej branży kreatywnej. Mocno trzymam za nich kciuki.

Praca Weroniki Banaś nagrodzona podczas przeglądu See&Say 2015 w kategorii product design

Organizatorzy zaprosili do współpracy 60 specjalistów, którzy z 600 zgłoszeń wyłonili 111 najlepszych. Wśród ekspertów znalazła się dyrektorka artystyczna i kreatywna KUKBUK-a – Oliwia Gede-Niewiadomska. Twórcy zgłaszali prace w 18 kategoriach, między innymi creative technology, gra, ilustracja, reklama, fotografia, audio i wideo.

 

Praca Marcina Mokierów–Czołowskiego nagrodzona podczas przeglądu See&Say 2015 w kategoriach Design i Ilustracja
Praca Ernesta Wińczyka nagrodzona w kategorii fotografia

Wernisaż wystawy Must See odbędzie się 10 lutego o godzinie 19 w Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa, ul. Targowa 56), prace będzie można oglądać do 24 lutego, codziennie w godzinach 7-21. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.


© KUKBUK 2018