Miasto i Ogród kończy sezon - KUKBUK

Miasto i Ogród kończy sezon

Przez całe lato mieliśmy w sercu Warszawy prawdziwą oazę. Można było nie tylko odpocząć, lecz także dobrze zjeść i dużo się nauczyć.

Zdjęcia: materiały promocyjne, Kasia Stadejek

miasto i ogrod kukbuk

 

Program Miasto i Ogród narodził się w 2014 roku, w dawnej Fabryce Norblina. tym roku marka BMW i plac Defilad znów zaprosili warszawiaków do wspólnego ogrodu i na spotkanie z nową koncepcją mobilności – elektrycznym BMW i3, który stał się oficjalnym samochodem projektu. Druga edycja udowodniła, że jesteśmy otwarci na innowacyjne pomysły i wspólne działania. W zielonej oazie pod Pałacem Kultury i Nauki zakwitły spotkania, warsztaty i inne miejskie aktywności. Od czerwca do września odbyło się tu ponad 220 wydarzeń, w których wzięło udział 110 tysięcy osób. Program kulturalny współtworzyły Bar Studio i Cafe Kulturalna, a największym zainteresowaniem cieszyła się m.in. kolacja „Sen nocy letniej”, 60. Urodziny Pałacu Kultury i Nauki, koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch & Mitch, czy wieńczące lato, niezwykłe wykonanie Requiem Mozarta.

miasto i ogrod kukbuk
miasto i ogrod kukbuk
miasto i ogrod kukbuk
miasto i ogrod kukbuk

 

Stowarzyszenie ArtAnimacje poprowadziło cykl bezpłatnych warsztatów nawiązujących do najnowszych trendów miejskich – warszawiacy uczyli się robienia bukietów, malowali talerze i budowali domki dla zapylaczy. Przez całe lato odbywały się również spotkania „Laboratorium Pomysłów w Mieście i Ogrodzie” prowadzone przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę. Młodzi animatorzy przygotowywali realizacje autorskich pomysłów na działania społeczno-kulturalne i rozmawiali z mieszkańcami miasta o ich wizji podczas otwartych konsultacji.
W przestrzeni Miasta i Ogrodu nie zabrakło również KUKBUK-a. Razem z barem Studio w letnie niedziele karmiliśmy was kolorowymi śniadaniami, z których każde miało inny motyw przewodni  – relacje ze śniadań możecie przeczytać tu i tu. Goście dopisywali bez względu na pogodę, okupując nasze siedziska – wielkie truskawki i karczochy. Leniwe konsumowanie uprzyjemniał nam na pianinie Marcin Masecki w repertuarze klasycznym.

miasto i ogrod kukbuk
miasto i ogrod kukbuk

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na śniadaniu i dla których nowy, zielony plac Defilad był miejscem spotkań i odpoczynku. Do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia: materiały promocyjne, Kasia Stadejek


© KUKBUK 2018