Matsuri - piknik z kulturą japońską - KUKBUK

Matsuri – piknik z kulturą japońską

Już 3 czerwca na Służewcu zagości Japonia.

Tekst i zdjęcia: materiały promocyjne

kukbuk piknik japonia

Żywiołowe występy tancerzy i bębniarzy, pokazy samurajskie, gry i zabawy zręcznościowe, sztuki walki, egzotyczna kuchnia oraz chwila wytchnienia przy czarce zielonej herbaty – 3 czerwca Japonia zagości w Służewskim Domu Kultury. Już po raz piąty odbędzie się w Warszawie „Matsuri – Piknik z kulturą japońską”. Na gości w każdym wieku czeka moc atrakcji, a wstęp jest bezpłatny!

Matsuri, czyli festiwal, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do zabawy dla lokalnych społeczności. Nie inaczej będzie podczas warszawskiego „Matsuri”, organizowanego przez Ambasadę Japonii, Związek Pracodawców „Shokokai” i Klub Japoński w Polsce. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydent m.st. Warszawy. Jest o tyle wyjątkowa, że odbywa się w roku, w którym obchodzimy 60. rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.

Jak co roku, na gości czeka wiele atrakcji i jeszcze więcej występów artystów z Japonii. Po raz pierwszy na scenie „Matsuri” wystąpią tancerze z grupy Gojyahei, którzy zaprezentują awa odori – tradycyjny taniec z wyspy Shikoku. Zobaczymy również tancerzy klasycznych Rankoh Fujimę i Tokijyo Hanasaki oraz Mikę Kobayashi, piosenkarkę, pianistkę, wykonawczynię utworów do wielu popularnych filmów animowanych. Nie zabraknie dynamicznych występów bębniarzy z zespołu Ikki, tancerzy z grupy Mashu oraz brawurowych szermierzy z grupy Kamui, którzy po raz kolejny odwiedzają Polskę. Nie będą nudzić się dzieci – dla nich przygotowano atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Nie rozczarują się miłośnicy kuchni japońskiej: w tym roku restauracje zaserwują ramen (makaron pszenny w bulionie) w wersji mięsnej i wegańskiej, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Poza tym nie zabraknie także innych smakołyków, takich jak takoyaki (kawałki ośmiornicy w cieście), onigiri (kanapki ryżowe) czy sushi oraz oczywiście zielonej herbata i deserów przygotowanych z jej użyciem. Zainteresowani wyjazdem do Japonii będą mogli zasięgnąć informacji i porad dotyczących podróżowania. Chętni przymierzą tradycyjne letnie stroje i otrzymają swoje imię wykaligrafowane po japońsku. To tylko część atrakcji, które czekają już 3 czerwca w Służewskim Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską

3 czerwca (sobota) 2017, godz. 11.30-19.00

Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa


© KUKBUK 2018