Lublin we Wzory - KUKBUK

Lublin we Wzory

Dobry dizajn może być tani i dostępny dla każdego. Przekonajcie się o tym na targach w Lublinie.

Grafika: materiały organizatora

lublin_targi wzory kukbuk

Dizajn – to modne słowo, najczęściej jednak kojarzy nam się z drogimi, mało praktycznymi meblami i hermetycznym środowiskiem. Może zamiast posługiwać się zachodnią nomenklaturą przypomnimy polski termin na tę dziedzinę – wzornictwo użytkowe. Celem projektanta jest połączenie funkcjonalności z estetyką w taki sposób, aby stworzone przez niego dzieło było przede wszystkim użyteczne, a więc i dostępne dla każdego. Organizatorzy targów dizajnu w Lublinie „Wzory” postanowili o tym przypomnieć.

Wzory to targi młodych projektantów mające na celu promowanie polskiego wzornictwa i wspieranie młodych artystów. Celem imprezy jest przede wszystkim pokazanie, czym jest dizajn z praktycznej strony oraz zmiana jego negatywnego wizerunku. Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji – będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach fotograficznych, odnowić stary, nielubiany mebel, uszyć zabawkę z filcu czy nauczyć się tradycyjnego sposobu ozdabiania tkanin.

Wzornictwo to dziedzina zaangażowana społecznie, projektant jest odpowiedzialny za przestrzeń i środowisko naturalne – zarówno o tym, jak i o innych zagwozdkach będzie można podyskutować w debacie „Design odpowiedzialny społecznie”. Fundacja I2 poprowadzi panel dyskusyjny na temat możliwości pozyskania dotacji na otworzenie i rozwój działalności gospodarczej. Jakub Fraszka zdradzi nam tajemnice swojego domu pasywnego w Nałęczowie, odpowie także na pytania dotyczące wartości ekologicznej i energooszczędnej takich budowli. Nicole Grospierre Słomińska zapozna nas z niezwykłymi właściwościami precyzyjnej kompozycji osiemdziesięciu mikroorganizmów, opracowanej przez japońskiego profesona Teruo Higa. Ten biologiczny roztwór wspiera niemal wszystkie procesy życiowe!

Na targach będzie można obejrzeć wystawy prac uczniów szkół plastycznych w Lublinie i Nałęczowie, a także studentów wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Na najmłodszych będzie czekał pluszowy Pałac Kultury. Więcej informacji znajdziecie tutajZapraszamy!

Grafika: materiały organizatora


© KUKBUK 2018