Łódź design festival - KUKBUK

Łódź design festival

Dizajn odradza się w postindustrialnych przestrzeniach Łodzi.
lodz design festiwal kukbuk

Zbliża się kolejna edycja łódzkich targów dizajnu. Coraz szybciej zmieniający się świat nie przestaje być źródłem inspiracji dla projektantów, konsekwencje przemian technologicznych czy kulturowych znajdują odzwierciedlenie w otaczających nas na co dzień obiektach. Na tegorocznym Łódź Design Festival przyjrzymy się przedmiotom, które są dowodem dotykających nas przemian.

Czeka nas szereg inspirujących atrakcji, wśród nich „Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things” – prezentacja ponadczasowych przedmiotów, które towarzyszą nam od dziesiątek lat i w często niezauważalny sposób zmieniają nasze życie. Na wystawie „Konsekwencje” prześledzimy proces powstawania obiektów, które zostały zaprojektowane jako odpowiedź na istotne problemy, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa. Inicjatywa „Uwolnić projekt” to refleksja nad nowym modelem produkcji i dystrybucji dóbr materialnych. W ramach festiwalu organizowane są także projekty poświęcone Łodzi, na przykład „Reprogramming the City”, który ma na celu odnalezienie ukrytego potencjału miasta. Co roku odbywają się również konkursy: „must have”, w którym wyłaniane są najlepsze polskie projekty wdrożone do produkcji, oraz skierowany do młodych projektantów prestiżowy „make me!”, którego zwycięzca otrzyma Paradyż Award o wartości 20 tysięcy złotych. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali cykl „Edukracja” – warsztaty, gry i spacery po wystawach.

lodz design festiwal kukbuk
lodz design festiwal kukbuk

Wydarzenia będą się odbywać w kilkunastu punktach na mapie miasta. Poprzemysłowe przestrzenie, takie jak Księży Młyn czy OffPiotrkowska zapewnią niezwykłą atmosferę wystaw.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: lodzdesign.com


© KUKBUK 2018