Kurze portrety Robby'ego Cyrona - KUKBUK

Kurze portrety Robby’ego Cyrona

Internet pełen jest zdjęć słodkich kotków i zabawnych psów, ale czy widzieliście kiedyś sesję zdjęciową kur i kogutów? Zapraszamy na wystawę Gallus Robby’ego Cyrona, którą można od 6 listopada oglądać w warszawskiej Galerii w lesie.
robby cyron kukbuk

„Gallus“ to po łacinie kura, ale brzmienie tego słowa dużo bardziej pasuje do tego, co możemy zobaczyć na fotografiach Cyrona. Ptaki prezentują się dostojnie, dumnie pozują do zdjęć, a ich barwną urodę podkreśla jednolite ciemne tło i pojedyncze źródło światła.

robby cyron kukbuk

Myślę, że kury to istoty niedocenione. Chciałem je pokazać w zupełnie innym świetle, wydobyć ich piękno i dumę poprzez fotografię  – mówi Robby Cyron i dodaje: W swojej twórczości zawsze staram się pokazać różne oblicza piękna, ale po raz pierwszy sięgnąłem w tym celu do świata zwierząt.

Na cykl „Gallus“ składa się 13 fotografii,  każda w 7 sztukach w edycji 50×50. Część kur uchywconych na fotografiach pochodzi z kolekcji Leona Tarasewicza, który jest wiceprezesem Klubu Hodowców Kur Ozdobnych „Gallus”. Zdjęcia zostały zrobione w 2013 roku podczas VII Wystawy Kur Ozdobnych organizowanej przez Klub “Gallus”.

Robby Cyron jest nie tylko fotografem, ale także kolekcjonerem zdjęć. Fotografią artystyczną zainteresował się na początku lat 90. Pierwsza wystawa artysty odbyła się w Fuldzie, do której wyemigrował pod koniec lat 80. Współzałożyciel Galerii Eismaschine w Fuldzie (Niemcy, 1995 rok) i gwl* (Galerii w lesie, Warszawa, 2012 rok). Fotografie artysty wystawiane były zarówno w polskich jak i zagranicznych galeriach m.in : CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Nizio, Galeria Melon, Vonderau Museum, Galeria Eismaschine.

 

Szczegóły:

Wernisaż: 6 listopada, godz. 19.00

Miejsce: Galeria w Lesie / http://www.gwl.art.pl/

ul. Racjonalizacji 6/8

02-673 Warszawa

Wystawa potrwa do końca grudnia.


© KUKBUK 2018