KUKBUK na śniadaniu po żydowsku - KUKBUK

KUKBUK na śniadaniu po żydowsku

Co roku pod koniec lata w stolicy odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Jeśli zastanawiacie się nad udziałem w nim, przyjdźcie w sobotę 9 sierpnia na Żoliborz, na Targ Śniadaniowy, a na pewno nabierzecie apetytu na kulturę żydowską.
targ sniadaniowy kukbuk

W ramach Śniadania Singera będziecie mogli spróbować żydowskich przysmaków i wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jana Kuronia, a także porozmawiać o literaturze i „adoptować” książki.

 

Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczno-literackie z opowiadaniami Singera, a dla roztańczonych – koncert muzyki klezmerskiej.

 

KUKBUK-owa redakcja będzie na was czekać z nowym numerem magazynu, wydaniami archiwalnymi, wydaniem specjalnym KUKBUK Ekstra Rodzina, a także kartami do gry i koszami piknikowymi, idealnymi na sobotnie lenistwo. Poniżej szczegółowy plan wydarzenia. Zapraszamy!

 

10:00-11:30 Baśniowy Świat Singera – warsztaty dla dzieci
Będziemy czytać i słuchać, kolorować i wycinać, grać i zabawiać. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na adres: festiwalsingera@rebeliamedia.pl.
Prowadzenie: Beata Zaborek – absolwentka Pedagogiki Kulturoznawczej o specjalizacji teatralnej oraz studia doktoranckie w Katedrze Kultury Współczesnej Uniwersytetu Opolskiego. Animatorka kultury i pedagog teatru. Tworzy i prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

11:30-13:00 Literackie śniadanie z Singerem
Klub czytelniczy Kolacje Literackie zaprasza na literackie śniadanie z opowiadaniami Isaaca Beshevisa Singera. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o trzech opowiadaniach Singera: „Karykatura”, „Przywrócony życiu”, „W przytułku” (wszystkie pochodzą z tomu „Spinoza z ulicy Rynkowej”). O przesłanie tekstów można prosić, wysyłając maila na adres:
kolacjeliterackie@gmail.com

Organizatorki liczą na to, że formuła spotkania klubu czytelniczego wkomponuje się w idee Festiwalu Singera, dzięki otwarciu na dialog i czynne uczestnictwo wszystkich chętnych do wymienienia się refleksjami z lektury.
Prowadzenie: Natalia Malek i Anna Roszman (Kolacje Literackie)

 

13:00 – 15:30 – Wokół kuchni żydowskiej – warsztaty kulinarne
Jak to pachnie, jak smakuje? Jaka jest paleta barw, jaka historia? Co wiemy, a czego nie wiemy o kuchni żydowskiej.
Zapisy: festiwalsingera@rebeliamedia.pl
Prowadzenie – Jasiek Kuroń, mistrz kuchni młodego pokolenia rodziny Kuroniów. Po ojcu – Macieju Kuroniu – odziedziczył niebanalne poczucie smaku, umiejętność odnajdywania nowych rozwiązań w połączeniu z wyraźnie wyczuwalną nutą tradycji.
Dzięki rodzinnej tradycji kulinarnej gotowanie przez Jaśka to nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale również ogrom serca, pasji i ciekawych historii.


© KUKBUK 2018