Kukbuk poleca - nowy certyfikat jakości - KUKBUK

Kukbuk poleca – nowy certyfikat jakości

Magazyn kulturalno-kulinarny KUKBUK wprowadza swój certyfikat jakości - „KUKBUK poleca”! Wyróżnienia będą przyznawane cyklicznie, raz do roku.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: materiały redakcyjne


kukbuk poleca

„KUKBUK poleca” to certyfikat jakości, który w przeciwieństwie do innych nie będzie przyznawany restauracjom, ani kucharzom lecz małym, lokalnym producentom żywności oraz rzemieślnikom. Warunkiem zgłoszenia jest nadesłanie do redakcji próbek swoich produktów, które poddane będą ocenie m.in. pod kątem smaku, zapachu, składu, opakowania, wyglądu i jakości. Najlepsze z nich otrzymają roczne wyróżnienie „KUKBUK poleca” oraz szereg korzyści płynących z jego posiadania.

Na popularności coraz bardziej zyskuje trend wolniejszego, bardziej świadomego życia. Ludzie zaczynają buntować się przed pędem naszych czasów. Z samochodów przesiadają się na rowery, fast foody zamieniają na targi śniadaniowe, a hipermarkety na bazary, gdzie poszukują  tego co naturalne i lokalne. KUKBUK chciałby docenić tych, którzy z sercem przygotowują np. zdrowe, ekologiczne sery, produkują wyśmienite naturalne nalewki i wina, wypiekają pyszne, prawdziwe pieczywo, czy ręcznie wykonują piękne, drewniane deski do krojenia, które służą potem kilku pokoleniom.

Kategorie, w których będziemy przyznawać nagrody:

– produkty nieprzetworzone

– produkty przetworzone

– napoje alkoholowe

– napoje bezalkoholowe

– rzemiosło

Lokalni producenci i rzemieślnicy chcący zdobyć wyróżnienie KUKBUK-a mogą wysłać swoje produkty z powyższych kategorii na adres redakcji: KUKBUK sp. z o.o. ul. Czerniowiecka 4B, 02-705 Warszawa. Z dopiskiem „KUKBUK POLECA”.

Koszt zgłoszenia do pięciu produktów to 50 zł (brutto), koszt zgłoszenia do 10 produktów, to 80 zł (brutto). Dane do przelewu: Bank PKO BP 03 1440 1387 0000 0000 1477 9787, tytuł przelewu: KUKBUK POLECA.

Harmonogram:

20.02 (poniedziałek) – start akcji

21.04 (piątek) – koniec przyjmowania zgłoszeń

9.05 – obrady jury

19.05 (piątek) – ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek „KUKBUK poleca”

Certyfikat „KUKBUK poleca” ma podnieść prestiż producenta, który go otrzymał, sprzyjać uzyskaniu zaufania klientów oraz komunikować im, że dane produkty są najlepszej jakości. O wszystkich wyróżnionych będzie można przeczytać w specjalnej zakładce na www.kukbuk.com.pl. Dodatkowo każdemu z nich zostanie poświęcony odrębny artykuł na stronie szerzej opisujący jego działalność. Odznaka zostanie przyznana na rok, co oznacza że można będzie się nią legitymować do
połowy 2018 roku.

„Od początku istnienia KUKBUK-a promujemy prawdziwe jedzenie, wartości rzemieślnicze oraz pracę ludzkich rąk. Sami jesteśmy alternatywnym wydawnictwem i wiemy jak wiele trudu wymaga stworzenie najwyższej jakości produktu. Jedzenie ma wymiar społeczny. Chcemy zwiększyć popularność godnych zaufania producentów i wskazać ludziom tych, od których warto kupować. Odznaka KUKBUK-a ma być wiarygodnym symbolem uczciwego produktu.” – mówi Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK.

W razie pytań prosimy o kontakt z Arturem Chmielewskim: artur.chmielewski@kukbuk.com.pl.

Partnerami akcji „KUKBUK poleca” są: Kuchnia+, RDC, wp.pl, Food Service, Rano Zebrano, Slow Market, Slow Weekend.

Formularz

Regulamin

Baner Kukbuk Poleca


© KUKBUK 2018