KUKBUK-owy plan na weekend (13-15 lipca) - KUKBUK

KUKBUK-owy plan na weekend (13-15 lipca)

Nie macie planów na weekend? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia!

Tekst: Magda Malicka

Transatlantyk, 13-20 lipca, Łódź
W piątek rozpoczyna się impreza, która jest czymś więcej niż tylko festiwalem filmowym. To platforma artystyczna, która poprzez muzykę i film umacnia związki społeczeństwa ze sztuką oraz inicjuje dyskusje na ważne tematy społeczne. Goście będą mogli wziąć udział w koncertach, seansach filmowych, warsztatach i dyskusjach. Dwa bliskie nam światy – kultury i kulinariów – spotkają się w sekcji Kino Kulinarne, w ramach której zaprezentowane zostaną obrazy dotykające szeroko rozumianych tematów kulinarnych. Każdy pokaz zwieńczy inspirowana filmem kolacja. Podczas tegorocznej edycji widzowie skosztują dań przygotowanych przez takich szefów kuchni jak Wojciech Modest Amaro, Kurt Scheller czy Robert Skubisz.

Żarcie na Kółkach, Lublin, 14-15 lipca
Imprezy organizowane przez ekipę Żarcia na Kółkach od kilku lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników dobrego jedzenia. W ten weekend food trucki zawitają do Lublina. Pod Centrum Spotkania Kultur na placu Teatralnym staną pojazdy serwujące dania z całego świata. Jak zdradzają organizatorzy, podczas tej edycji przeważać będą specjały kuchni azjatyckiej – pierożki na parze, pad thai, ramen i wiele innych. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy tex-mexu czy klasycznego amerykańskiego street foodu będą rozczarowani. Pojawią się także tortille, burgery i hot dogi.

Slow Weekend, 14-15 lipca, Warszawa
Coś dla osób ceniących wysoką jakość i niespieszne zakupy. Wydarzenie to skupia polskich projektantów, twórców i producentów, którym bliska jest idea slow. W sobotę i niedzielę na niedawno wyremontowanych Bulwarach Wiślanych znajdziecie ponad 30 wyselekcjonowanych stoisk z autorskimi ubraniami, dodatkami, naturalnymi kosmetykami i dobrą żywnością. Sprawdźcie też propozycje od młodych dizajnerów, książki i produkty dla dzieci. Po zakupach będzie można wybrać się na warsztaty (chętni uplotą wianki lub podrasują swoje stare T-shirty) i spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą o odpowiedzialnych zakupach i slow fashion.


© KUKBUK 2018