KUKBUK-owy plan na weekend (10-12 sierpnia) - KUKBUK

KUKBUK-owy plan na weekend (10-12 sierpnia)

Dacie się zaprosić na kawę, lody i tańce?

Cupping w kawiarni Gniazdo, Wrocław

Piątkowy wieczór warto rozpocząć we wrocławskim Gnieździe, które zaprasza na pobudzający nie tylko ciało, lecz także kubki smakowe cupping. Będzie można spróbować kaw jakości specialty z Brazylii, Kenii i Republiki Burundi, palonych przez HAYB Speciality Coffee. Z pewnością zregenerują was po pracowitym tygodniu, dobrze tylko przemyślcie, gdzie spożytkować potem nagromadzoną energię!

 

Potańcówka na Grochowskiej, Warszawa

Piątkowy wieczór jak żaden inny nadaje się na dzikie pląsy – wiedzą o tym inicjatorzy potańcówek na Grochowskiej. W pawilonie koncertowym Sinfonii Varsovii co tydzień można poznać kroki innego tańca i pobawić się przy muzyce na żywo. Najbliższa impreza odbędzie się pod znakiem salsy, którą wygrywać będzie zespół Tripulacion Cubana, i rozpocznie się lekcją prowadzoną przez tancerzy ze szkoły salsy kubańskiej Oye! Wstęp na potańcówkę jest wolny.

 

Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Warszawa

Pomiędzy Cudem nad Wisłą a Pomostem 511 rozgości się Festiwal Lodów Rzemieślniczych, na którym spróbujecie lodów o wszystkich możliwych smakach – matcha, oreo, beza z marakują to tylko kilka przykładów. Dla tradycjonalistów znajdą się klasyczne lody śmietankowe, a dla wegan i uczuleniowców – wegańskie, bez dodatku mleka i jajek. Nie zabraknie modnych bąbel wafli i czarnych rożków z węglem. Bez względu na to, jaki jest wasz życiowy rekord w jedzeniu lodów, w najbliższy weekend z pewnością go pobijecie.

 

Warsztaty z talbotypii, Lublin

Papier solny, czyli talbotypia, to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Jej autor, William Henry Fox Talbott, nie miał nic wspólnego z fotografią – jako botanik potrzebował sposobu na wierne odwzorowanie roślinnych eksponatów. W sobotę w lubelskim Zaułku Hartwigów będzie można poznać sekrety tej techniki i stworzyć własne odbitki. Warsztaty odbędą się w dwóch turach, w godzinach 10-12 i 12-14, i są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

 

Sierpniowa wymiana roślin oraz elementów wystroju wnętrz, Kraków

Jeśli pociąga was minimalizm, a nie wiecie, co zrobić z nadmiarem rzeczy, w sobotę o godzinie 17 wpadnijcie do krakowskiej Spółdzielni Ogniwo, gdzie będzie można oddać w dobre ręce niepotrzebne rośliny i drobne dekoracje. Wymiana jest bezgotówkowa, przyniesione przedmioty trafiają do ogólnej puli, a jeśli nikt ich nie zechce, wrócą z wami do domu. Wstęp na wydarzenie kosztuje symboliczne 5 złotych.

 

Kobiety w starym kinie – wakacyjny cykl filmowy, Warszawa

Komu w sobotnie popołudnie zamarzy się chwila ochłody w kinie, niech koniecznie wpadnie do Domu Spotkań z Historią na seans filmu „Szpieg w masce”. Pokaz produkcji z 1933 roku jest częścią wakacyjnego cyklu „Kobiety w starym kinie” i ma na celu przybliżyć postać Hanny Ordonówny, której najsłynniejsza piosenka – „Miłość ci wszystko wybaczy” – pochodzi właśnie z tego filmu. Wstęp wolny.

 

Noc spadających gwiazd w Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Na kosmiczny spektakl z Perseidami w roli głównej w niedzielę od godziny 21 zaprasza Centrum Nauki Kopernik. Aby zaobserwować choć jedną spadającą gwiazdę, wystarczy położyć się na kocu albo leżaku i wpatrywać jak najdłużej w niebo, oby więc było bezchmurnie! Dla tych, którzy boją się, że nie dojrzą żadnej spadającej gwiazdy, będzie prowadzona transmisja na żywo z zaprzyjaźnionego obserwatorium. Ponadto dostępne będą teleskopy, aby jak najdokładniej zobaczyć, co się dzieje na niebie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.


© KUKBUK 2018