Kukbuk bawi w Bawarii - KUKBUK

Kukbuk bawi w Bawarii

Slow beer, slow food, slow life – tak można podsumować marzenia twórców Browaru Stu Mostów, który powstaje we Wrocławiu. Żeby zobaczyć, jak wysoko mierzą, wybraliśmy się z nimi do Bawarii, która słynie z doskonałego piwa.
bawaria kukbuk

W niewielkim miasteczku Truchtlaching mieści się nieduży browar Camba. Tutaj właśnie przyjrzeliśmy się procesowi produkcji piwa, przekonaliśmy się, jak smakuje słód (palony bardzo łatwo pomylić z kawą) i jak niezwykły zapach może mieć chmiel (to on nadaje piwu goryczkę, a pachnie jak cała kwiaciarnia). Niezliczone rodzaje piwa produkowanego przez Cambę zagryzaliśmy oryginalnymi, przygotowanymi na miejscu przekąskami: dorodnymi preclami z masłem i piwną solą, maczanymi w kremowym sosie serowym na bazie piwa, sałatką ziemniaczaną z serem, szczypiorkiem i pilznerem, marynowanymi w ciemnym piwie grzybkami. Na deser podano nam niepozorną, a zaskakującą piwną panna cottę.

Nad jeziorem Chiemsee kotłowały się szare chmury, ale nam nie przeszkodziło to raczyć się kanapkami z jeszcze ciepłą wędzoną sieją i sosem majonezowym, próbować kolejnych rodzajów piw i uczyć się jodłowania, ku uciesze turystów przechadzających się wokół klasztoru na wyspie Fraueninsel. Zwiedziliśmy także imponujący browar Hasen-Bräu w Augsburgu, który po wielu godzinach podróży bardziej niż piwem ujął nas i wzmocnił szpeclami w serowym sosie.

Po wielu degustacjach wiedzieliśmy już, co czeka nas niebawem we Wrocławiu. Piwo rzemieślnicze powstaje z naturalnych składników, na podstawie autorskich receptur, a jego warzenie trwa od jednego do nawet kilkunastu miesięcy. Dzięki temu ma głęboki smak, a leżakowaniu w dębowych beczkach po bourbonie czy sherry zawdzięcza różnorodność aromatów. W Browarze Stu Mostów piwa i specjalnych przekąsek będzie można spróbować już jesienią. Właściciele chcą wskrzesić wrocławskie tradycje browarnicze. Nie możemy się doczekać, bo czujemy potencjał i pasję!

bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk
bawaria kukbuk

© KUKBUK 2018