Kuchnia+ Food Film Fest - rozdajemy wejściówki - KUKBUK

Kuchnia+ Food Film Fest – rozdajemy wejściówki

Już w piątek rozpoczyna się wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy kina i kulinariów - Kuchnia+ Food Film Fest. Podczas festiwalowego weekendu widzowie w pięciu miastach obejrzą kilkanaście filmów, spotkają się z ich twórcami i wezmą udział w warsztatach i ucztach. Macie apetyt na filmowe kąski? Skuście się na konkurs, w którym rozdajemy wejściówki na festiwalowe projekcje!
Kuchnia+ Food Film Fest kukbuk
Kuchnia+ Food Film Fest kukbuk

Wśród filmów szóstej edycji Kuchnia+ Food Film Fest obejrzycie m.in. film „Uczta“ („Foodies – the culinary jet set“). Dokument opowiada o maniakalnych smakoszach, którzy jeżdżą po świecie w poszukiwaniu najlepszych restauracji i najbardziej wykwintnych dań. Dla bogatych foodies, czy też jedzoków, smak jest wartością nadrzędną i na luksusowy posiłek są w stanie wydać każde pieniądze.

 

Przed projekcją zanurzymy zęby w poczęstunku, który przygotuje nadworny kucharz KUKBUK-a, Piotr Bruś-Klepacki, a po projekcji odbędzie się dyskusja, w której weźmie udział nasza redaktor naczelna, Agata Michalak.

Kuchnia+ Food Film Fest kukbuk

Interesująco zapowiada się także film „Kaiseki – menu Koyamy“, który opowiada o jednym z najsławniejszych japońskich szefów kuchni. Koyama jest niezwykłym perfekcjonistą, który wykonanie pałeczek powierza tylko jednemu zaufanemu człowiekowi, a noże tradycyjną metodą wykuwa dla niego wiekowy mistrz. W ten sposób promuje japońską kulturę kulinarną na całym świecie, prezentując nie tylko dania i składniki, ale także rytuały i elementy. Film pozwala odkryć prawdziwą duszę kuchni japońskiej. Kulminacją będzie sekret podania autorskiego kaiseki, czyli typowego posiłku, składającego się z wielu małych dań.

 

Jesteście głodni dobrego kina? Mamy dla was wejściówki na festiwalowe projekcje w warszawskim kinie Kultura: jeden podwójny bilet na „Ucztę“ (projekcja w niedzielę o 19:30) oraz jeden podwójny bilet na „Kaiseki – menu Koyamu“ (projekcja w niedzielę o 17:00). Wystarczy, że w komentarzu pod artykułem napiszecie, który bilet was interesuje i odpowiecie krótko na pytanie:

 

Do kina czy na film?

 

Macie czas do 20.11 do godziny 12. Zwycięzców ogłosimy tego samego dnia o godzinie 13. Powodzenia!

 


© KUKBUK 2018