"KUCHNIA DLA SERCA" - wygraj książkę - KUKBUK

„KUCHNIA DLA SERCA” – wygraj książkę

Mimo rewolucji żywieniowej, jaka powoli dokonuje się w Polsce, większość ludzi nadal odżywia się niezbyt zdrowo.
kuchnia dla serca kukbuk

Po sukcesie wydawniczym książki „Kuchnia dla biegaczy“ ultramaratończycy i weganie Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski wracają z kolejną porcją przepisów na zdrowie. 

Obserwując polskie społeczeństwo i nawyki żywieniowe, autorzy książki doszli do wniosku, że ich zdrowy tryb życia różni się diametralnie od średniej krajowej. Po rozmowach z kardiologami i analizie częstotliwości występowania w Polsce chorób układu krążenia wiedzieli już, co zrobić. Tak powstała „Kuchnia dla serca“—książka zawierająca roślinne przepisy, które pomogą utrzymać zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Z książki dowiemy się jakie produkty mają najlepszy wpływ na serce, czym się różni „dobry“ cholesterol od tego „złego“ i jaki jest ulubiony deser ultramaratończyka. Do współpracy nad „Kuchnią dla serca“ zaproszeni zostali kardiolodzy i dietetycy, którzy wraz z Domaradzką i Zakrzewskim przygotowali blisko sto dwadzieścia przepisów na koktajle, dania i desery na bazie produktów roślinnych. 

Znajdziemy tu także szczegółowe informacje na temat poszczególnych produktów używanych w kuchni, porady lekarzy specjalistów i odpowiedzi na szereg pytań dotyczących zdrowia—między innymi jak za pomocą zmiany przyzwyczajeń ustrzec się przed miażdżycą. Autorzy zachęcają do czytania etykiet, zmniejszenia ilości soli używanej w kuchni, a przede wszystkim zrobienia pierwszego kroku – zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.

A wy, do przygotowania jakiej potrawy wkładacie najwięcej serca? Na odpowiedzi na to pytanie czekamy do 16 października pod adresem mailowym konkurs@kukbuk.com.pl. Trzy najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy egzemplarzem książki „Kuchnia dla serca“. Powodzenia!

REGULAMIN


© KUKBUK 2018