Kraków zaprasza na święto Matki Ziemi - KUKBUK

Kraków zaprasza na święto Matki Ziemi

Najlepsi szefowie kuchni, lokalni producenci i całe zastępy smakoszy - przed nami największy polski festiwal poświęcony tematowi slow foodu.

Zdjęcia: materiały promocyjne

Slow food festival kukbuk

Terra Madre Slow Food Festival zagości w Krakowie w dniach 11-13 grudnia. To doskonała okazja do poznania rolników, przetwórców i producentów z Polski i Europy Środkowej. Łączy ich jedno – dbałość o najwyższą jakość, zgodnie z ideą slow food.

 

W piątek i w sobotę wieczorem życie festiwalu będzie tętnić w restauracjach, barach i lokalach, gdzie odbędą się tematyczne kolacje, spotkania z producentami i projekcje filmów kulinarnych. Będziecie mieli okazję poznać najlepszych polskich szefów kuchni m.in.: Wojciecha Modesta Amaro, Sebastiana Olmę, Przemka Błaszczyka, Jacka Krakowiaka czy też Adama Woźniaka. Poprowadzą oni warsztaty i pokazy, pokażą też na co ich stać podczas specjalnych kolacji w wybranych krakowskich restauracjach. Będziecie mogli przyjrzeć się, jak tradycyjne i od stuleci związane z regionem produkty zamieniają się w rękach najlepszych kucharzy w wyjątkowo pyszne i zdrowe dania.

 

Podczas Terra Madre Slow Festival nie zabraknie też dobrych trunków. Będą na was czekać polskie wina, które zaprezentują znawcy tematu – Mariusz Kapczyński i Wojciech Bosak. Odbędzie się także drugi Międzynarodowy Konkurs Win Świętomarcińskich. Piwosze nie będą zaniedbani, odbędzie się prezentacja polskich browarów z Pintą, Pracownią Piwa, Amberem i Corneliusem na czele.

 

Organizatorzy imprezy zadbają nie tylko o nasze kubki smakowe, lecz także o poziom wiedzy, prezentując zapomniane produkty z naszego regionu Europy, na przykład kasze czy drzewa owocowe.

 

Szczegółowy plan festiwalu oraz informacje o warsztatach znajdują się na stronie organizatora. Zapraszamy!

Slow food festival kukbuk
swieto ziemi kukbuk

© KUKBUK 2018