Konkurs na staż zakończony! - KUKBUK

Konkurs na staż zakończony!

Staż może być początkiem pięknej przygody zawodowej. Do naszej redakcji dołączyli nowi adepci dziennikarstwa kulinarnego!
staz kukbuk

Za nami już kilka edycji konkursów na staż. Kilkanaście osób pomagało nam w tworzeniu pisma i strony internetowej, testowaniu przepisów i sprawdzaniu polskiej sceny kulinarnej. Dla części stażystów przygoda w redakcji zamieniła się w pracę zarobkową – dołączyli do stałych współpracowników lub recenzentów. Tak było z Tomkiem, którego znacie z cyklu Tomek na tropie. Przed przyjściem do KUKBUK-a pracował jako kucharz w kilku restauracjach, a w redakcji do jego obowiązków należało robienie wywiadów i pisanie artykułów do działu „Gotuje się” oraz recenzji restauracji. Zaskoczył nas swoją wiedzą na temat biochemii jedzenia – dzięki niemu wiemy jak zabrać się do obróbki zielonych warzyw czy jak usmażyć perfekcyjnie chrupki boczek. Postanowiliśmy dać mu własną rubrykę na stronie internetowej. Teraz Tomek co tydzień mierzy się z nowym produktem – tutaj znajdziecie wszystkie artykuły z cyklu „Tomek na tropie”. Jego teksty znajdziecie też w magazynie – współtworzy rubrykę Laboratorium i przygotował dania z rabarbarem do sesji, którą mogliście oglądać w majowym numerze KUKBUK-a.

 

Gdy ogłosiliśmy kolejny konkurs na staż, nie spodziewaliśmy się, że chętnych będzie aż tyle. Wybór zwycięzców nie należał więc do najłatwiejszych. Czytając niektóre przysłane przez was recenzje, śmialiśmy się w głos, inne sprawiały, że robiliśmy się naprawdę głodni. Autorów najlepiej napisanych tekstów zaprosiliśmy na rozmowy do redakcji, a ci, którzy wypadli najlepiej, właśnie zaczęli swoją przygodę z KUKBUK-iem. Do naszego grona dołączyli: Olga Suszczewicz, Izabela Karpiszuk, Kinga Drożdżal i Mariusz Krycki. Gratulujemy!

 

Jak widzicie, staż może dać początek nowej drodze życiowej. Talenty kryją się wszędzie, nie tylko wśród stażystów, lecz także czytelników – jeśli chcecie pochwalić się swoimi pomysłami, weźcie udział w naszym wielkim konkursie, w którym do wygrania jest współpraca z magazynem i nagrody rzeczowe. Powodzenia!


© KUKBUK 2018