Kolacja „Przyjaciół Świata” po raz dziesiąty! - KUKBUK

Kolacja „Przyjaciół Świata” po raz dziesiąty!

14 października w hotelu Vienna House andel’s Lodz odbędzie się jubileuszowa kolacja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata”. Środki zebrane podczas aukcji charytatywnej przekazywane są na pomoc, ratowanie i poprawę jakości życia chorych i niepełnosprawnych.
Kolacja „Przyjaciół Świata” po raz dziesiąty!

Organizując w 2011 roku pierwszą kolację, którą przygotowywał i serwował Pascal Brodnicki, nie zdawałyśmy sobie sprawy, że wydarzenie będzie cieszyć się aż tak dużym zainteresowaniem i zjednoczy w działaniu tyle ludzkich serc – mówi Katarzyna Woźniak, Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata.

Podczas kolejnych dziewięciu edycji w akcję włączały się liczne kulinarne sławy. W dziesiątej edycji reprezentacja szefów kuchni będzie wyjątkowo liczna. Autorem menu jubileuszowej kolacji będzie Mirosław Jabłoński, szef kuchni hotelu Vienna House andel’s Lodz. W wydarzeniu wezmą także udział kulinarne gwiazdy poprzednich edycji kolacji m.in.: Karol Okrasa, Andrzej Polan, Robert Sowa, Kurt Scheller oraz Michel Moran. Goście honorowi tym razem przekazali kubki i talerzyki z autorskimi rysunkami, które będzie można zakupić podczas wydarzenia. Imprezę poprowadzi doskonale znana publiczności, prezenterka telewizyjna – Dorota Gardias.

VI edycja Kolacji Przyjaciół Świata_Kurt Scheller

Stałym elementem wieczoru jest charytatywna aukcja, podczas której licytowane będą przedmioty przekazane przez gwiazdy sztuki i sportu, m.in. rakieta tenisowa przekazana przez Agnieszkę Radwańską czy prace Ryszarda Bilana, którego obrazy i rzeźby znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

– Dziesiąta edycja kolacji „Przyjaciele Gotują” to ogromny powód do dumy dla Stowarzyszenia Przyjaciele Świata. To także ogromny sukces ludzi, którzy pomagali nam w realizacji celów przez te wszystkie lata działalności. Za każdym razem otrzymujemy ogromne wsparcie, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i celować w kolejną „dziesiątkę” – mówi Agnieszka Zarembska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata.

Więcej informacji na temat uczestnictwa w wydarzeniu można uzyskać pod adresem biuro@przyjacieleswiata.pl. Osoby, które zechcą wesprzeć cele statutowe Stowarzyszenia mogą przekazywać darowizny. Więcej informacji na www.przyjacieleswiata.pl.


© KUKBUK 2018